Wpis z mikrobloga

#ciekawostki
Dziś przygotowałem małego gifa, który pokazuje jak mozolną pracą potrafi być montaż video. Wszystko na podstawie własnego przykładu, gdyż od 4 lat hobbystycznie #penetrujedziury a następnie montuje filmy z penetracji tych ciemnych, mokrych i bardzo ciasnych miejsc.
Podczas mojego wyjazdu do izraelskich jaskiń nagrałem 265 gb materiałów (w jakości 1080p60), to prawie 500 plików podzielonych względem kamer w 26 folderach, które musiałem posortować, pociąć i zmontować. Jakby tego było mało poleciałem na grubo ze sprzętem. Wszystkie eksploracje nagrywałem z 3 metrowego selfie sticka oraz gimbala rejestrując dodatkowo dźwięk za pomocą mikrofonu krawatowego podłączonego do telefonu sterującego obiema kamerkami GoPro...uff!!
Pracę z plikiem, który widzicie na gifie rozpocząłem 25 maja. W ciągu tego miesiąca złożyłem 201 minut materiału, do którego dopasowałem co do sekundy backup audio tnąc jednocześnie wszystko na 713 kawałków. Materiału wyszło na dwa 17-minutowe odcinki, z których pierwszy jest już prawie gotowy a nad drugim przy pomyślnych wiatrach posiedzę jeszcze ze 2 tygodnie.
Na pocieszenie pozostaje tylko fakt, że to film tylko z jednej jaskini, a było ich 8 więc już niewiele zostało. Może do końca roku się wyrobię, a to i tak kiepsko bo w październiku znowu lecę do izraelskich podziemi nagrywać dalej.
Przyznam się też Wam szczerzę ale ja już nienawidzę swojego filmu, jest mi źle jak mam go zobaczyć jeszcze raz. Czemu? Bo przez ostatni miesiąc oglądałem go chyba ze 100 razy od deski do deski, a jak już skończyłem to stwierdziłem, że dorobię jeszcze angielskie napisy dla znajomych z Izraela, który mnie po jaskiniach oprowadzali. Tak o to na sam koniec spędziłem jeszcze ok. 6h oglądając mój #film w kółko tłumacząc i dopasowując napisy.

#mikroreklama #youtube #filmowanie
KawiakJones - #ciekawostki 
Dziś przygotowałem małego gifa, który pokazuje jak mozol...

źródło: comment_qhJnzsA8UQvGLuUQ0ODzHQm1D0Vldz4Z.gif

Pobierz
  • 27
@PingwinMT2: tak
@Carlostinki: zakładamy grupę wsparcia?:)
@Ojcomitam: bywa i tak, ale najbardziej boli jak przegrywasz wyścig na główną z przysłowiowym kotem z serem na głowie podróżującym przez galaktykę :D
@rtone: wkurzy??!! stary, trochę liczyłem, że ktoś zapyta:D
No więc nagrywanie w jaskini to nie jest taka prosta sprawa, czasami mam 3 duble bo nie wiem czy odpowiednio doświetliłem, czasami bo miałem czołówkę włączoną(psuje film) a czasami po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KawiakJones: raz na ruski rok się pobawię w jakąś amatorska montażerkę i takie samo uczucie miałem kiedy robiłem 4minutowy smieszkowy film żeby zrobić trochę na złość znajomemu, kompa mam starego więc mi to kilka godzin zeszło, do tego 4 razy renderowalem bo znajdywalem błędy ktorych nie mogłem zaakceptować

Przy takiej #!$%@? się nawkurzalem za wsze czasy a co dopiero ty musiałes przy kolosie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@6REY1MISTERIO9: ja wczoraj oglądałem z kolegą, który ma napisy poprawić angielskie i sam dostrzegłem ze 3-4 przejścia które mogłem zrobić lepiej i kilka innych szczegółów ale odpuszczam i nie poprawiam, bo bym tego już nigdy nie opublikował tylko ciągle dopieszczał. Już pomijam fakt, że 98% oglądających nawet nie dostrzeże tych drobiazgów. A ja mam na dysku jeszcze 500gb materiałów z poprzednich lat i jeszcze 200gb z Izraela więc się nie przejmuję,
@shitstormer: ciągle mnie do tego namawiają koledzy, podsyłają szablony gotowe z neta za pół darmo itp, ale moim priorytetem jest na razie zacząć publikować częściej niż raz na 3 miesiące, dlatego AE jak najbardziej, ale w przyszłości, teraz czas na poprawienie wydajności:)