Wpis z mikrobloga

#firma #rodo #wirtualnebiuro
#firmy #polska

#ttfinancepl #tritum #biznes

Wyobraźcie sobie, co mnie spotkało. Podpisuję często jakieś umowy z innymi firmami online nawet wymieniając się dokumentami za pomocą skanów, względnie listem poleconym tymczasem firma
TRITUM Business Park
Al. Zwycięstwa 241
81-521 Gdynia, Nowe Orłowo
tel./fax +48 (58) 624 85 58
stwierdziła że nie podpisze ze mną umowy współpracy ponieważ RODO podobno narzuca na nich obowiązek osobistego stawiennictwa w ich firmie celem podpisania umowy. Co moim zdaniem jest wierutną bzdurą. A jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu.

Czyli RODO w akcji utrudniania życia w biznesie i nie tylko.
  • 7
@Shajo: no nie zbyt procedury. W mailu Pani napisała mi :

" Niestety w związku z ustawą RODO nie możemy przyjąć takiej formy podpisania umowy.

Z wyrazami szacunku, "

i kwestia jest taka że RODO nie posiada takiego obostrzenia. Mało tego to chyba jedyne biuro wirtualne w trójmieście które wymaga osobistego stawiennictwa do podpisania umowy. Reszta biur wymaga jedynie przesłania skanu a tylko jedno przesłania listu poleconego.
@Amelcio: ty jesteś przedsiębiorcą i oni tez. Jeżeli uzywasz danych z CEDIG to nie ma żadnego RODO. Dopiero jak podajesz numer buta i fiuta to tak. Ale nigdzie nie ma slowa o osobistym stawiennictwie. Oni maja zweryfikować Twoja tozsamosc jakbys chcial zapoznać sie z danymi które przetrzymuja i tyle