Wpis z mikrobloga

Septimus Primus 1A - Posłusznie oddaj się w niewolę do dyspozycji kwestora

-----------------------------------------------------------------------

To był najdłuższy miesiąc w Twoim życiu. Zostałeś wywieziony na południe do pracy przy wyrębie lasu. Praca nie była morderczo ciężka, bo chociaż nie było chwili dłuższego wytchnienia, to radziłeś sobie w niej zdecydowanie lepiej od innych niewolników. Jeszcze gorzej mieli wolni ludzie, zniewoleni za długi, zmordowani fizycznie i psychicznie, będący na skraju załamania. Każdy z nich zapewne miał gdzieś rodzinę, którą musiał zostawić, by odpracować niesprawiedliwie wysokie długi. Nie dawało Ci to spokoju.

Twoja solidna praca zwróciła uwagę jednego z nadzorców. Czułeś na sobie jego spojrzenie, wiedziałeś również, że jesteś na jego łaskach, ponieważ od dwóch tygodni nie otrzymałeś nawet jednego uderzenia batem. Momentami czułeś się jak zwykły robotnik, wolny człowiek, którego traktują z należnym mu podziwem i szacunkiem.

Wspomniany nadzorca odciągnął Cię pewnego dnia na bok i półgłosem zaczął do Ciebie mówić

- Septimusie, nie chcesz tutaj chyba spędzić całego życia? Twoje umiejętności marnują się tutaj w tartaku. Mam dla Ciebie propozycję. Zaprezentuj się dobrze jutro koło południa, kiedy wpadnie mój przyjaciel kupiec, a podsunę mu pomysł wykupienia Cię do załogi swojego statku.

- A Ty co z tego będziesz miał? - zapytałeś nieufnie

- Małą premię od kupca za wyłowienie perełki w morzu tartacznego gówna. To jak, dogadamy się? Druga taka okazja może się nie powtórzyć.

-----------------------------------------------------------------------

Podejmij decyzję, plusując jeden z dwóch poniższych komentarzy

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  • 3
Wołam przez MirkoListy plusujących ten komentarz (47)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @obojetniee @woodload @MechanicznaPitaja @Flaperka @matuchh @ZdenerwowanyBialorusin @lastchwast @xVolR @mac3 @Wapineyy @B44M @Waspin @KrwawyKefir @Matikkkii1 @Uaimmiau @piteros_94 @singaja90 @karboniusz @Nie_anonimowy_Anonek @Balrog94 @wcale_nie_mam_tu_konta @Erepstytor @Focalor @Anon95 @PanStick @cziteru @LeIndianer @Relkin @CzlowiekBanan @CarpetKnight97 @Kacpa100 @LocaJohny @Bestro @Pies_Benek @