Wpis z mikrobloga

Dlaczego kupno głupiego zegarka z GPS musi być takie trudne? Od Fitbita mam Surge, Charge 2 i wagę. Surge przydałaby się wymiana więc naturalny wydaje się być Ionic. Ale Fitbit Pay nie ma w Polsce.
Więc może Apple Watch? Ale ten znowu ma słabą baterię, a ja mam telefon z Androidem więc musiałbym kupić iPhone. A ten znowu nie ma gniazda jack, więc go nie chcę.
To może Garmin Vivoactive 3? Wezmę jakąś kredytówkę z BZWBK i będę mógł płacić. Ale ten znowu ma skopane śledzenie snu. A do Fitbita danych z niego nie ściągnę.
Więc pewnie w końcu nic nie kupię.
#firstworldproblems #fitbit #garmin #apple
  • 18
@ShortyLookMean: Mnie szlag trafia że mam 2 Fitbity, wagę i tak samo u masy znajomych i w rodzinie. I teraz huy, nie podobają mi się najnowsze modele, chciałbym coś ciekawszego i bardziej otwartego z GPSem - taki huy! Wszystko pozamykane na własne środowisko i koniec. Jedyna opcja to korzystanie z czasem 2-3 serwisów pośredniczących do synchronizacji danych.
@ShortyLookMean: Ja ciągle przez to wszystko 100% Fitbit + Sports Tracker (od 2008 roku czy jakoś tak xD wiec zależy mi na historii)
Garmin mnie kusi w cholere, tak samo Tom Tom Adventurer ...ale okazało się że Tom Tom właśnie wycofał się z urządzeń tego typu i skupia się na nawigacjach i systemach :F Więc słabo ładować się w coś co ma być wygaszane :/

Z powyzszych względów jeszcze tego bezpośrednio
@Saeglopur: Wydaje mi się, że akurat z Fitbita da się wszystko pobrać i niemal wszystko wpisać. Sami niechętnie się integrują, ale nie zabraniają tego innym.
Garmin nie pozwala na niemal nic, co nie ma ich błogosławieństwa. Widać to po stronie, którą podesłałeś, która pozwala wypychać z dowolnego źródła dane do Fitbita, ale z Garmina tylko czyta.
@Saeglopur: Sprawdziłem ten Fitnesssyncer. Kroki zrobione z Garminem nie trafiają do Fitbita. Tak samo puls. Jedynie jak w Garminie ręcznie wybrałem spacer to w Fitbicie pojawiła się aktywność. Ale jedyne co przyszło to ilość kroków i kalorie (wyliczone przez Garmina, a nie Fitbita). Nie ma lokalizacji, ani nie doliczają się minuty do aktywności.
@ShortyLookMean: Kurde fatalnie to brzmi :/ Ta synchronizacja dzieje się z poziomu aplikacji czy serwera? Niby wygląda na to jakby na poziomie serwera więc te API powinny być tam spięte, z tego wynika że chyba nie mają środków żeby to wszystko na bieżąco aktualizować jeśli jedna firma coś zmieni.

Była jeszcze ta apka Sync my Tracks tylko że w niej mi to wygląda jakby wszystko się odbywało właśnie z jej poziomu
@Saeglopur: Fitbit Pay ma wejść do Polski razem z Santanderem w październiku. I chyba sprzedam Garmina 645. Sam zegarek jest super. Ale kiepskie śledzenie snu i automatyczne przypisywanie aktywności jest słabe. Będzie mi brakowało nawigacji po Strava Routes. I wyświetlacz jest super.
@Saeglopur: no ja mam aktualnie Charge 2, Surge (ale z uszkodzonym paskiem jako-tako poskładanym dzięki paskowi z Aliexpress) i tego Garmina. Jestem strasznie zawiedziony tym jak działa Garmin. Nawet ilości kilometrów pokonanych w ciągu dnia nie szacuje. Trzeba za każdym razem ręcznie mu ustawiać aktywności "Walk" i wtedy je posumuje na koniec dnia. Jak gram w squasha to też nie potrafi nic z tym zrobić. Oststnio wykrył, że wtedy pływałem. Fitbit
@ShortyLookMean: To co jak co ale Fitbitowi trzeba przyznać że jest wręcz przerażająco precyzyjny w tych kwestiach :D Mnie po prostu irytuje że przez zamknięcie ich serwisu tylko na ich sprzęt jest się mocno ograniczonym w jego wyborze :/