Wpis z mikrobloga

Niech ktoś zatrzyma ten festiwal żenady... I nie o wynikach reprezentacji tu mówię, a o tym, co odwala się w mediach. Wczoraj mignął mi na Twitterze obrazek porównujący Tuska i Bońka z podpisem w stylu "nie ufaj rudemu" xD Dzisiaj widzę na Facebooku wydarzenie o wygwizdaniu reprezentacji na Okęciu (#jprdl) ... Do tego wszystkiego należy dodać wpisy o "oddaniu pieniędzy za mundial", "gwiazdorzeniu w reklamach" itd. Co tu się dzieje w ogóle? Jest mi przykro jak każdemu i jak każdy kibic jestem rozgoryczona i rozczarowana, ale porażki i błędy się zdarzają i nie wyobrażam sobie, by reagować na nie w taki sposób - jechać na lotnisko, by wyśmiać kadrę, choć dwa lata temu było się tam po to, by bić im brawo? To piłkarze, nie politycy, którzy podnoszą podatki i tworzą kolejne głupie ustawy, więc swoim postępowaniem mają bezpośredni wpływ na nasze życie. Gardzę takimi kibicami o słabej pamięci. I jeszcze hejt w komentarzach na profilach piłkarzy, którzy na mundialu nie wyszli na murawę w ogóle, albo wyszli na krótko.
#reprezentacja #mundial
Praemislia - Niech ktoś zatrzyma ten festiwal żenady... I nie o wynikach reprezentacj...

źródło: comment_Wr6NmrMpelQJvABhFI6Gbh3juszMtdYi.jpg

Pobierz
  • 17
@Praemislia: Wiesz jaka jest różnica? w Niemczech po tej mundialowej klęsce do dziennikarzy wyszedł Neuer i Leow i otwarcie przyznali sie do błędów, nikt nic nie ukrywał, przepraszali, a media i kibice dyskutowali i ganili reprezentacje za występ. I to jest zdrowy klimat, bo kibic ma prawo nie jak to teraz modne hejtować, bo nie o hejt chodzi, bo to słowo slogan nic nie znaczącee, a ma prawo krytykować, bo krytyka
jechać na lotnisko, by wyśmiać kadrę


@Praemislia: ja bym chętnie pojechał, żeby każdemu po kolei dać plaskuna... Żenująco niska motywacja do biegania po boisku i brak chęci do gry sprawiły, że ci piłkarze skompromitowali Polskę. Polityki i podatków bym do tego nie mieszał.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Ale hejt =/= krytyka. Nie chodzi o to, by pisać tylko "cudowna kadra i tak was kocham hihi", tylko wyzwiska, wygwizdywanie i obrazki a'la Tusk i Boniek to jest żenada i januszowatość. Poza tym już chyba każdy z piłkarzy przyznał, że zawiedli i siebie i innych, sam Nawałka mówił na jakiejś konferencji, że zdaje sobie sprawę, że ponosi za to odpowiedzialność. Jeśli jest to kwestia jakichś wewnętrznych konfliktów, to nic
nie był jakąś walką na śmierć i życie, która splamiła honor narodu


@Praemislia: właśnie o to chodzi, żeby pokazać siłę i potęgę, skoro ogląda cię cały świat i nosisz tego orzełka na piersi.

Ja rozumiem przegrać, ale w dobrym stylu... gdyby się bardziej starali i zabrakłoby im po prostu szczęścia, to byłbym smutny (Iran, Islandia, Korea... takie drużyny aż przyjemnie się oglądało, jak walczą do upadłego). A byłem jedynie wkur... i
@czuly_pstrong: Rozumiem, o co Ci chodzi, bo futbol jest traktowany jako symbolika krajów jako takich i taki mecz Polska - Niemcy, to nie zwykły mecz, ale wiadomo, że coś więcej z historią, polityką i właśnie honorem w tle. Ale mam wrażenie, że to jest doprowadzane do skrajności w tym momencie. Ok, rozumiem, że były podś#!$%@?, ale przecież nikt nie będzie oceniał Polski przez pryzmat sportu tylko. W 2014 Niemcy dokopali Brazylii
futbol jest traktowany jako symbolika krajów jako takich


@Praemislia: no właśnie... Niemcy kojarzą się z solidnością, Szwajcaria z precyzją, Japonia z nowoczesną technologią i z honorem... i trzeba to pielęgnować na każdej płaszczyźnie, żeby wyrobić sobie markę na świecie i żeby nas szanowano.