Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mircy, piszę do Was wyjątkowo anonimowo, ale coś mnie mocno zbulwersowało.

Jakiś czas temu dołączyłem do jednej z fundacji jako wolontariusz. Fundacja zajmuje się między innymi opieką nad ludźmi w szpitalach, i to na najgorszych oddziałach (np. onkologicznym). Chociaż "opieka" to za dużo powiedziane - chodzi raczej o rozmowę z pacjentami, robienie im zakupów, wsparcie mentalne, zajęcie czasu itd.

Jednym z elementów zajmowania pacjentom czasu jest biblioteczka. W niej - dużo książek. Rozmaitych, głównie jakieś romanse i czytadła. Ale znalazłem też inny tytuł - "Ukryte terapie" ulubieńca Wykopu, Jerzego Zięby.

Nie jestem stałym bywalcem tagu #jerzyzieba, ale czy mi się tylko wydaje, czy to chyba najgorsza rzecz, jaką można zrobić pacjentowi na oddziale onkologicznym? Myli mi się, czy to Zięba nakłania do rezygnacji z tradycyjnej medycyny, niewiary w lekarzy, a w zamian leczenia raka strukturyzatorem wody?

#zdrowie #zalesie #zieba #antyszczepionkowcy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 9