Wpis z mikrobloga

Carbonara to chyba jedno z prostszych dań których można się łatwo nauczyć. Składniki kosztują grosze, a ten się spuszcza nad jakimś pudełkowym fajansem, chociaż jakby miał ją robić 6h to może faktycznie lepiej kupić.
#mocnyvlog
  • 18
  • Odpowiedz
@usucknoob123: akat carbonare łatwo #!$%@?ć, bo przez chwilę nieuwagi zrobisz jajecznice xD no ale u szafy robienie carbonary trwałoby z jakieś 5h bo osobno trzeba ugotować makaron, usmażyć boczek i pomieszać jajka
  • Odpowiedz
@valarr: No właśnie, chwila nieuwagi i zrobisz jajecznicę. Bo z tego składa się klasyczna carbonara: makaron, jajka, boczek, oliwa, twardy ser (najlepiej parmezan), i ewentualnie jakaś zieleninka dla dekoracji. A to co on dostał, to nasza, cebulacka wersja carbonary, zamiast jajek użyto śmietany. Screen z jego poprzedniej wycieczki do tego lokalu. Z resztą, nawet w ich menu nie ma w składzie dania jajek, a śmietena jest na pierwszym miejscu. Ale ohoho
PatoPaczacz - @valarr: No właśnie, chwila nieuwagi i zrobisz jajecznicę. Bo z tego sk...

źródło: comment_WNSIdTXECju41muqk2D2WowF5vspFaQ7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DonJohnsonXIII: to we Włoszech nie mają boczku? ;) Oczywiście że możesz dać boczek, tylko dobrej jakości, nie żaden tam boczek w kostkach do jajecznicy z Biedro za 4 złote.
Oczywiście, w oryginalnym przepisie jest guanciale, czyli mięso z policzków. Nigdy tak nie robiłem, ale miałem okazję jeść, bardzo dobre. Ale boczek w zupełności wystarczy. Ten stary, pocieszny Włoch o tym mówi. Kogo słuchać w sprawach carbonary, jak nie starego, pociesznego Włocha?
  • Odpowiedz
@PatoPaczacz: dobra, bo trochę źle się wyraziłem. Jak się zagapisz albo będziesz miał za gorącą patelnię to jajko się zetnie i nie wyjdzie ci taka fajna kremowa emulsja xD Co do śmietany to się zgodzę, też jej nienawidzę w carbonarze, nawet nie dlatego, że stare włoskie chopy jej nie dodają ale po prostu mi nie pasuje
  • Odpowiedz
@PatoPaczacz: no to wiadomo xD przecież to śmiesznie to wygląda jak nie ma w składzie jajka, które pozwala w ogóle zbudować sos, w sensie pozwala na złączenie wody, tłuszczu i samego w sobie (tak jak w przypadku majonezu)
  • Odpowiedz
Polecam wszystko wymieszane z patelni wrzucić do talerza/miski i tam zalać roztrzepanym jajkiem i sos sam się odpowiednio ścina po chwili, nie trzeba się orać, że na patelni zrobisz jajecznicę, ja taki przepis znam :)
  • Odpowiedz