Wpis z mikrobloga

@epi: W skrócie: Switchowa wersja ma ucięte cienie, efekty, rozdzielczość miejscami uboższe modele, brak shaderu futra, czasem gubi klatki i możliwe że ma jakieś opóźnienia w sterowaniu. Teraz już wiem czemu mi idzie #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@epi: 2160p XoX vs 1440p ps4p, przepaść. I tak w sumie prezentuje się większość nowych gier. Ps4p został jakościowo w tyle za XoX. Różnica proporcjonalnie jest taka sama jak porównując 1080p do 720p. I proszę nie pisać że nie widać różnicy, bo to jest znaczącą różnica.
@ominius: nie ma się co dziwić, xbox one jest sprzętowo mocniejszy przecież

I proszę nie pisać że nie widać różnicy, bo to jest znaczącą różnica.


@ominius: to zalezy od definicji słowa "znacząca" ;)

różnica owszem jest, ale moim zdaniem przeskok z 720p na 1080p (grając na tv 1080p) jest bardziej odczuwalny
niż przeskok z 1440p na 4k (grając na tv 4k)

oczywiście możesz mieć swoje zdanie na ten temat, ale
@epi Ogółem jak najbardziej się zgadzam że przepaść wynika po prostu z różnicy w mocy, ALE nie mogę się zgodzić że "nieliczne" gry na One X działają w natywnym 4K, jest ich sporo. To PS4 Pro chętniej używa renderowania szachownicowego.
  • 0
@nukleon w takim razie konsole w ogóle nie są Ci potrzebne :)

W oba gatunki najlepiej się gra na pc ( ͡º ͜ʖ͡º)

Swoją drogą, wyścigi nie są ubogie i wtórne? Wszystkie są takie same, jedziesz autem i musisz być pierwszy, żeby wygrać. Bardziej wtórne już chyba są tylko gownogry sportowe jak fifa :P
@epi: gram na różnych retro PC, i wielu retro komputerach i konsolach. Współczesny pc nie odpowiada mi do gier. Te wszystkie steamy, originy, uplaye... Szkoda czasu na to gówno. Na One X każda gra działa świetnie przeważnie w pełnym 4K z bardzo dobrą jakością. Konsola dużo jest tańsza niż karta graficzna i umożliwia bezproblemowe granie w 4K z HDR i z świetnym dźwiękiem Dolby Atmos.

Widać, że nie lubisz motosportów. Nigdy
gram na różnych retro PC, i wielu retro komputerach i konsolach.


@nukleon: plusik ;)

Te wszystkie steamy, originy, uplaye... Szkoda czasu na to gówno.


@nukleon: to tylko narzędzia, ja korzystam głównie ze steama i goga, i nie mam się do czego przyczepić
na konsoli też masz cyfrową dystrybucję, wszystko jest jeden pies :)

Konsola dużo jest tańsza niż karta graficzna


@nukleon: dla mnie cena nie gra roli, gry to
@epi:
Ostatnio sprawdziłem kilka FPSów na retro pc... nie daje rady grac klawiatura+myszka.. Po 5 minutach takiego szybkiego machania kamera poczułem mdłości. Do tego bardzo brakowało mi wibracji. Jak dla myszka i klawiatura to zero imersji.

Mam mocnego peceta bo to moje narzędzie pracy. Nie chciałbym jednak używać tego samego peceta do pracy i do grania. Nie mam zaufania do steamów i całego tego szajsu. Kupno osobnego peceta to koszt 4
nie daje rady grac klawiatura+myszka


@nukleon: ja przegrałem 20 lat na klawiaturze i myszce i nie jestem w stanie grac na padzie :)
po prostu się nie da celować ani czerpać przyjemności z grania w ten sposób :)
za to myszka dla mnie jest po prostu intuicyjna, odpalam grę i od razu wymiatam
na padzie zamiast walczyć z przeciwnikami walczę ze sterowaniem i się tylko wkurzam :P

Nie mam zaufania do
@epi:

a są tam jakies fajne gry, których nie ma na innych platformach?


Cała masa. Na przykład Red Dead Redemption działa świetnie we wstecznej zgodności. Wystarczy włożyć płytę z x360 i pobiera się poprawiona wersja gry na one X działająca w 4K. Fight Night, Zależy co kto lubi. Setki gier z x360 i kilkanaście z xboxa działają bez problemu na one. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backward_compatible_games_for_Xbox_One

Co prawda mam kilka sztuk x360 ale te gry