Wpis z mikrobloga

@Dyzio0700: też zawsze gnije jak słysze, że PO to liberałowie a PIS to socjaliści a tymczasem poziom redystrybucji PKB na poziomie 40% PKB niezależnie od rządów przy czym skala i dynamika zadłużania 2-3x wyższe za PO xD
@3n3bl0: w czym ich konserwatyzm sie objawia i w czym liberalizm ? xd xd
liberalizm w rzekomym anarchiźmie przypadkowych dziwnych decyzji czyli prywatyzacji za półdarmo albo w ogóle za 50 groszy jak w przypadku kamienic? xd

a konserwatywni sa w logice radykalnej lewicy dla której konserwatystą jest każdy kto nie jest homoseksualistą z tunalemi w uszach i różowymi włosami lub ze trans ? xdddd
@50HerbatGreya: liberalizm w tym, że prowadzili wolnorynkową politykę gospodarczą, bardzo ograniczoną pomoc socjalną i względem innych państw europy niskie podatki. W sferze społeczno-obyczajowej kierowali się zachowawczością np. odnoście stosunku z kościołem czy prohibicji narkotykowej.
PS konserwatywny liberalizm nie oznacza "trochę konserwatyzmu trochę liberalizmu" a jest odnogą myśli liberalnej. Odstaw tego korwina.
liberalizm w tym, że prowadzili wolnorynkową politykę gospodarczą,


@3n3bl0: hahahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahahahaha
dobra, teraz serio, wytarłem już monitor i prosze o powage.

Jakie konkrety masz na poparcie tej zabawnej hipotezy oprócz bełkotu ze spotów kampanijnych? A może 500 mld długu w 8 lat było liberalne?

prohibicja narkotykowa oznacza konserwatyzm?

Jak rozumiem już się wystrzelałeś z argumentów ?
Jakie konkrety masz na poparcie tej zabawnej hipotezy oprócz bełkotu ze spotów kampanijnych?


@50HerbatGreya: ale o tym, że liberalizm to szersze pojęcie niż "a"kap to ty wiedz. Podałem fakty na temat ich rządów, a to że nie spełnia to prawackich fantazji o kapitalizmie to ich problem.

prohibicja narkotykowa oznacza konserwatyzm?


@50HerbatGreya: tak, to postulat konserwatywny.
@50HerbatGreya: do końca XIX wieku prawica była kojarzona z grupami zachowawczymi domagającymi się utrzymania feudalnych przywilejów. Współcześnie do prawicy zalicza się partie o charakterze konserwatywnym, nacjonalistycznym, faszystowskim, chadeckim, a niekiedy także liberalnym (gospodarczo, nie społecznie).
Wartościami uznawanymi przez zwolenników prawicy za podstawowe wartości tejże ideologii są: wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych i politycznych, szacunek dla tradycji i istniejącej hierarchii.