Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Jak robić te przednie siady? Muszę krzyżować ramiona, bo jak złapie chwytem podobnym do ohp, to nadgarstkki grają makarene. Czy krzyżowanie jest aż tak źle? Bo po potwory bardziej komfortowo mi jest siadać z krzyżem zrobionym.
  • 13
@milvanb robiłem krzyżowym, w między czasie mobilizowalem nadgarstki i obręcz barkowa (tutaj miałem największy problem, generalnie jestem anty mobilnym klocem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) I imo było warto. Łatwiej mi utrzymać pozycje nie łapiac na krzyż I generalnie pewniej mi się trzyma sztangę.
@milvanb:
@PrawyKuba:

Dużo osób ma problem z chwytem zarzutowym, ale zazwyczaj nie wynika to z braku rozciągnięcia (barków czy właśnie nadgarstków),tylko z niepoprawnej techniki.
Ważne jest to,aby ciężar oprzeć o obojczyki a nie trzymać go rękami.
Dobrym sposobem na naukę chwytu zarzutowego jest tzw. zombie/frankenstein squat:

Dopiero po ogarnięciu poprawnej techniki układania sztangi powinieneś szukać ewentualnych przeszkód w mobilności,bo niewykluczone,że ww ćwiczenie rozwiąże twoje problemy.
Pobierz GRAABI - @milvanb: 
@PrawyKuba: 

Dużo osób ma problem z chwytem zarzutowym, ale z...
źródło: comment_A0RLuNOrJN2obzNy0aQVSrdZjnmPahwa.jpg
@milvanb: Bardziej chodziło mi o to,żebyś zrobił sobie parę serii Frankensteinów,żeby nauczyć się poprawnie trzymać sztangę,bo wtedy nie powinieneś mieć problemów z chwytem zarzutowym.
Nie musisz ich dodawać do swojego treningu,ewentualnie jako lekką serie rozgrzewkową.
@milvanb:
Najpierw zdejmij sztangę ze stojaków w ten sposób a później wkręć ręce jak do ohp,tylko w ten sposób,aby sztanga leżała w tym samym miejscu a łokcie były wysoko uniesione.