Wpis z mikrobloga

Niedługo chce sobie kupić konsole i czy mógłby ktoś mi podać korzyści między #xboxone i #ps4? Ogólnie bardziej chce kupić Xboxa ale nadal się zastanawiam i nie wiem co w końcu wybrać, potrzebuję parę opinii na świeżo żeby się zapoznać. Konsoli nie miałem od ps2 także nie znam różnic i jak to wszystko działa te wszystkie Goldy w xboxie i plus w ps4. Byłby ktoś tak miły i powiedział parę słów na ten temat? #xbox #ps4 #xboxone #konsole #gry #kiciochpyta #pytanie
  • 21
@capn: Jak chcesz grać single, to bierz ps4, masz tam masę klonów super gier przygodowych. Jak chcesz pograć w multi to bierz Xboxa. Promocje są lepsze na xboxie, do tego masz abonamenty, takie jak Game Pass i EA Access, gdzie za grosze możesz ograć masę świetnych gier.
@capn: Niestety tutaj nikt Ci nie napisze, że PS4 jest wykonane jak chińska zabawka za 50 złotych, że jest bardzo głośna podczas pracy - wręcz strasznie głośna, że pad działa 4 godziny na naładowaniu. Nie odtwarza płyt BD 4K. Zobacz na tą listę niby wspaniałych gier tylko na PS4.. jeśli strasznie Ciebie jarają to kup dużo gorsza konsolę technicznie i programowo. https://en.wikipedia.org/wiki/Category:PlayStation_4-only_games
Na xboxie masz tanie programy typu https://www.ea.com/pl-pl/ea-access i https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass
@hwo: czy Xbox jest lepszy do multi to bym polemizował. Na ps4 jest dużo więcej graczy, dużo łatwiej znaleźć grę nawet w tych niepopularnych tytułach. PlayStation Network stało się w ostatnich latach naprawdę stabilne, ja już nie pamietam kiedy mi jakaś awaria serwerów przeszkodziła w grze
Tak jak napisał @nukleon, na wykopie jest banda fanbojów PS4. Jej jedyne zalety to kilka dobry gier ekskluzywnych (dobrych a nie wybitnych jak to wszędzie wypisują) i duża baza użytkowników. Na tym lista zalet praktycznie się kończy. Wykonanie ps4 jest fatalne, interfejs sieciowy jeszcze gorszy, nawet nie da się zmienić nicku XD więcej graczy w multi wiąże się z ogromną ilością dzieci które wybłagały ps4 od rodziców. Na premierę obie konsole
@capn: 99% Twojego czasu grania to i tak będą pozycje wieloplatformowe, czyli można grać na obu konsolach.

Bez większego wydawania kasy masz dostęp do ogromnej bazy gier
kupujesz konsolę xbox
+ wykupujesz EA Access
+ wykupujesz game pass.
możesz też dokupić gold'a

dzięki temu masz świeżo po zakupie konsoli dostęp do 150gier czy 200gier, grania na miesiące
(po przyniesieniu konsoli do domu i opłaceniu, możesz grać)

nie bawisz się w kupowanie
@capn na 500 GB zmieścisz średnio 15-20 gier jednocześnie. Ogólnie złota zasada jest taka, że jeśli masz znajomych z tą samą platformą, to kup pasującą. Jeali twoi znajomi mają konsole MS, to bierz x-boxa. Jeśli mają sprzęt Sony, to też weź ps4.
@capn: reszta ma racje, jeżeli cie nie jarają japońskie gierki typu Kingdom Hearts, Yakuza itp. to tracisz możliwość zagrania tylko w parę ciekawych exów(Last of us,uncharted,god of war itp.), One X będzie lepszym wyborem, dużo promocji, konsola lepiej wykonania technicznie, bardziej wydajna, no i kompatybliność wsteczna gdzie większość gierek się upscaluje albo dodają wygładzanie krawędzi. Bierz 1TB, zawsze to wygoda a cena aż tak sie nie rozni