Wpis z mikrobloga

@s3bape: Super, dzięki. O takie coś mi chodziło. Będe w stanie będąc kompletnie zielonym ogarnąć to wszystko? Instrukcje jakąś do FC dostane? Z aparatur coś polecasz? mam na oku TURNIGY 9XR PRO, Taranis X9D - za tą cene nie będe się musiał martwić kompatybilnością?
@Beefy_Malibu_Doctor: taranis qx7, ma te same możliwości co X9D a jest dużo tańszy. qx7 pozwala na flashowanie odbiorników więc o kompatybilność - o ile będzie to frsky martwić się nie musisz. Leży lepiej w dłoni imo, ale zawsze warto przymierzyć i zobaczyć z czym się lepiej czujesz.

Da radę zrobić wszystko samemu, nic nie potrafiłem a buduję i się bawię :)

Bebechy byle kompatybilne i dobrej jakości.

I śmigło 5 cali
@Beefy_Malibu_Doctor: widać że dopiero zaczynasz. Proponuję znaleźć osobę która wprowadzi w hobby bo temat rzeka. Naucz się lutować i kup dobry sprzęt do tego. Taranis qx7 jak nie chcesz szastać $ jest dobry (łatwa rozbudowa w przyszłości). Polecam stronę fpvknowitall https://www.fpvknowitall.com kanał yt tego gościa, i z forum rcgroups. Polskie kiepskie, albo nie znam. I oczywiście oscarliang. Jak chcesz składać to znajdź jakiś film z określonym zestawem, kup to samo i
@JanuszowyAndrzej: Tutaj na yt facet składa 250mm no ale chce 220 i mieć kamerę fpv z możliwością zmiany kąta.
Mogę wziąć martiana II z pdb, esc, silniki z wersji 220 a całą reszte z 250mm. Chyba bym sobie poradził. Nigdy nie miałem styczności z RC, pewnie miałbym problem żeby zbindować aparature z odbiornikiem. Ale kłopotu z lutownica nie mam.
Ten Naze32 wydaje się być najlepszy.
BeefyMalibuDoctor - @JanuszowyAndrzej: Tutaj na yt facet składa 250mm no ale chce 220...

źródło: comment_6CGgN7STvkQEMSnDaPDWdciD1vQGSkJd.jpg

Pobierz
@Beefy_Malibu_Doctor: do 220 tak samo pasują śmigła i silniki od 250mm. Naze mówimy NIE! Tylko F3, a najlepiej F4. Koszt minimalnie wyższy, ale bedziesz miał wszystkie funkcjie z betaflight. Silniki 2205, esc trochę trudniej ale 4szt blheli-s z 30A. Może budżetowe racerstar na początek? FC z PDB od matek (F4!) masz u bardwella na stronie - tanie i dobre. Gogle najtańsze warte to EV800D, później commander v1, a kończysz na fatsharkach.
@JanuszowyAndrzej: @adamant_axe: @s3bape: Dobra, dzięki. Mam wstępną liste zakupów.
Martian II - 101zł
Matek F405 - 105zł
Matek FCHUB-6S - 32zł
4X Racerstar RS30A - 189zł
Dragonfly Hurricane 2207 - 201zł
FrSky R-XSR - 94zł
- 722zł
ładowarka
pakiet x2
aparatura

Znalazłem na yt filmik jak montuje FC ładnie krok po krku, nie wydaje się to już trudne.
https://www.youtube.com/watch?v=vx5r0mEIGs0&list=PLcPIxWxFuYzXoC55S7rvwq5rxc-FSO9oF&index=5

Myślę o innej aparaturze. FlySky FS-T6. Tani i popularny. Nie
@Beefy_Malibu_Doctor: Masz niezgodny odbiornik z nadajnikiem! FrSky to nie to samo co FlySKY!! Musisz albo zdecydować się na link FrSky (R-XSR + na przykład Q X7), albo do tego FlySky FS-T6 dobrać pasujący odbiornik. Rozważył bym też inne silniki (ze względu na to, że te dragonfly są dość mało popularne). Zastanów się nad RCX http://www.myrcmart.com/rcx-nk2207-2400kv-fpv-racing-motor-nsk-bearing-n52sh-arc-magnet-p-12209.html - można do nich dokupić praktycznie każdy element osobno w razie potrzeby serwisu. Te silniki się
@Beefy_Malibu_Doctor: Matek F405 ma OSD więc w zasadzie telemetria nie będzie Ci potrzebna bo wszystko będziesz miał wyświetlone na ekranie w goglach (pidy też można ustawiać za pomocą OSD), w związku z tym możesz nawet kupić sobie XM+ za około 10$ i też będzie ok. Co do aparatury QX7 będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o stosunek możliwości do ceny.
@s3bape: FPV będe kupować po złożeniu drona. Telemetria się przyda żeby śledzić stan baterii na aparaturze (nie mam pojęcia jak to zrobić) Co do silników to kurcze nie wiem. Czemu rózne modele mają te same oznaczenia? NK2207 - rozmiar? kv to jednostka mocy? Te silniki można rozkręcić i naprawić?

Nie wiem tylko jeszcze nic o tej telemetri o ustawianiu przełączników w taranisie i jak przylutować FrSky XSR do FC. jest tam
BeefyMalibuDoctor - @s3bape: FPV będe kupować po złożeniu drona. Telemetria się przyd...

źródło: comment_MUSgEsUMM62xd8k0P1NU5o61cNsEneo6.jpg

Pobierz
@Beefy_Malibu_Doctor: Podłączenie telemetrii z odbiorników Frsky w przypadku FC z prockiem F4 jest nieco utrudnione ponieważ uarty na kontrolerze przeważnie poza jednym przeznaczonym na podłączenie Sbus'a nie maja wbudowanego inwertera (coś mi się wydaje, że to może nie dotyczyć tego Mateka - musisz przestudiować filmy Joshua Bardwella poświęcone temu FC). Ogólnie telemetrie (Smart Port) podłączasz pod wolny uart pod który nie masz nic innego podpiętego jako TX i potem w BETAFLIGHT
@s3bape: Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi, postaram się to ogarnąć. Na tą chwile chciałbym zamówić sprzęt, pewnie i tak będe czekać miesiąc więc będe miał czas na przestudiowanie materiału.
Zadowole się zwykłym buzerem. Mam jeszcze kilka prostych i szybkich pytań. Poziom naładowania pakietu się sprawdza poprzez napięcie, do jakiego poziomu musi ono spać żeby ten buzzer zaczął piszczeć, żebym wiedział kiedy kończyć zabawe. Mam na oku ten pakiet: AHTECH Infinity 4S 14.8V
@Beefy_Malibu_Doctor: Co do pomiaru poziomu napięcia przez kontroler lotu - jest to realizowane przez pad VBat na kontrolerze - podpinasz tam przewód bezpośrednio z pada V+ baterii z płytki dystrybucyjnej - jeśli jednak zastosujesz kombo mateka (FC + dedykowane PDB to prawdopodbnie będzie to spięte taśmą i już nie będziesz musiał nic lutować) Drona zasilasz tylko wtykiem XT60 pakietu - kabel balansera wisi sobie swobodnie.

Sprawa silników obecnie wygląda tak, że