Wpis z mikrobloga

Jako, że wokół Szpakowskiego narosła jakaś drobna afera, to pozwolę sobie przypomnieć dlaczego nie powinien komentować żadnych wielkich imprez:

1. Nie zna się na piłce. Przegląd ustawienia, taktyki, roli zawodników ma na poziomie niewiele większym niż typowy fan piłki nożnej.
2. Jego przygotowanie merytoryczne, w tym ,,okołoboiskowe" nie wykracza poza to co można przeczytać w jakimkolwiek serwisie informacyjnym.
3. Żyje przeszłością - pokolenie <35-latków nie chce słuchać ciągłych odniesień do meczów i piłkarzy grających w latach 70-80.
4. Jak to ujął fajnie jeden z użytkowników tego portalu: ,,kumuluje złe emocje". Aż podniosło mi się ciśnienie jak tuż przed ćwierćfinałem Rosja-Chorwacja zaczął paplać o tym jak to nie lubią Modricia w Chorwacji. Jak można w ten sposób psuć fantastyczną atmosferę dobrze zapowiadającego się meczu? To samo było na Euro 2016 - po bramce Lewandowskiego Kuba wskoczył Robertowi na plecy, a Szpakowski momentalnie zaczął swoje: ,,no mieli te swoje zaszłości...".
5. Nie szanuje osób z którymi komentuje mecz. Jako widza irytuje mnie ciągłe przerywanie drugiej osobie, czy ,,kradzież myśli" - współkomentator zaczyna o czymś opowiadać, a nagle Szpakowski wcina mu się w słowo i dokańcza to po swojemu.
6. Nudny oraz irytujący warsztat, powtarzanie tych samych zwrotów: ,,AJJ", ,,Okazja" oraz innych - wiekszość z nich już dawno została memem.
7. Nie widzi co się dzieje na boisku, częste pomyłki co do nazwisk, decyzji itd.

#mundial #pilkanozna #reprezentacja #mecz #szpakowski
  • 32
@HighKick: Smokowski nie komentuje od baaardzo dawna, Ćwiąkala jako ekspert jest spoko (dlatego nie posłem ze wszyscy z E), Miroslawski jest głupio mądry i go nie trawie, Nahorny to była czołówka komentatorów ale co on gada od dwóch sezonów i jakie błędy popełnia... chyba starość, Wolski ewentualnie bo Rudzki to jest kretyn totalny i zbłaźnił się nie raz ze swoją „wiedza”
@HighKick akurat Trzeciak czasem powie coś mądrego i dobrze ogarnia ligę hiszpańska. Pozatym on jest tam takim mini komentatorem, czasem ma powiedzieć jakaś ciekawostkę i tyle. To samo Gilewicz, który na MŚ komentuję elegancko
po co ktoś, kto tylko odczytuje nazwiska piłkarzy


@Pawu1on: Szpaku nawet w tym nie jest zbyt dobry. bardzo często myli nazwiska i nagminnie komentuje w taki oto sposób: "....ale piłkę na aut wybijają Chorwaci, a konkretnie był to... [1-2 sekundy przerwy na odnalezienie numeru i nazwiska na kartce]. choć przyznaję, że gównoburza z "rusofilią" to dla mnie jakaś paranoja.