Wpis z mikrobloga

Jako, że wokół Szpakowskiego narosła jakaś drobna afera, to pozwolę sobie przypomnieć dlaczego nie powinien komentować żadnych wielkich imprez:

1. Nie zna się na piłce. Przegląd ustawienia, taktyki, roli zawodników ma na poziomie niewiele większym niż typowy fan piłki nożnej.
2. Jego przygotowanie merytoryczne, w tym ,,okołoboiskowe" nie wykracza poza to co można przeczytać w jakimkolwiek serwisie informacyjnym.
3. Żyje przeszłością - pokolenie <35-latków nie chce słuchać ciągłych odniesień do meczów i piłkarzy grających w latach 70-80.
4. Jak to ujął fajnie jeden z użytkowników tego portalu: ,,kumuluje złe emocje". Aż podniosło mi się ciśnienie jak tuż przed ćwierćfinałem Rosja-Chorwacja zaczął paplać o tym jak to nie lubią Modricia w Chorwacji. Jak można w ten sposób psuć fantastyczną atmosferę dobrze zapowiadającego się meczu? To samo było na Euro 2016 - po bramce Lewandowskiego Kuba wskoczył Robertowi na plecy, a Szpakowski momentalnie zaczął swoje: ,,no mieli te swoje zaszłości...".
5. Nie szanuje osób z którymi komentuje mecz. Jako widza irytuje mnie ciągłe przerywanie drugiej osobie, czy ,,kradzież myśli" - współkomentator zaczyna o czymś opowiadać, a nagle Szpakowski wcina mu się w słowo i dokańcza to po swojemu.
6. Nudny oraz irytujący warsztat, powtarzanie tych samych zwrotów: ,,AJJ", ,,Okazja" oraz innych - wiekszość z nich już dawno została memem.
7. Nie widzi co się dzieje na boisku, częste pomyłki co do nazwisk, decyzji itd.

#mundial #pilkanozna #reprezentacja #mecz #szpakowski
  • 32
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wjtk123: beka polega na tym, że to wszystko prawda, a i tak jest lepszym komentatorem niż pozostali. Laskowski zna się na piłce i nie myli nazwisk, a i tak ciężko się go słucha, pozostałych jeszcze gorzej.
  • Odpowiedz
@wjtk123: Największy problem Szpakowskiego to to, że on chyba nie rozumie, że komentuje mecz dla ludzi, którzy oglądają mecz w bardzo dobrej jakości i w zasadzie widzą to samo co on. On się zatrzymał w erze starych, czarno-białych odbiorników i radia i myśli, że każdą akcję musi barwnie opisywać, co nieraz tworzy absurdalną wręcz grafomanię. Szpakowski chyba myśli, że jak przestanie gadać choćby na chwilę, to widz zacznie się nudzić. W
  • Odpowiedz
sam jego głos większości widzów kojarzy się z wielkimi meczami.


@jamtojest: chyba w LM. Jestem jak najdalszy od zabobonów, ale wszystkie ostatnie wielkie mecze kadry komentował Borek.

Kiedyś lubiłem Szpaka, ale zacząłem sobie zdawać sprawę jak wiele błędów popełnia i jak mało wie o piłce. Widać to świetnie w tym programie onetu, gdzie na tle Borka czy Ćwiąkały widać, że ma bardzo małą wiedzę. Niech już skończy dla własnego dobra.
  • Odpowiedz
Z tym wcinaniem się to święta prawda. Z ciekawości obejrzałem ostatnio parę odcinków Misji Futbol żeby zobaczyć czy rzeczywiście ma pokrycie ten mem o Bayernie Jupa Hejkensa i nie było odcinka żeby 3-4 razy nie #!$%@?ł się w wypowiedź innego uczestnika bo miał swoją koncepcję jak dokończyć ta wypowiedź. Poza tym on musi być niesamowitym narcyzem, który uwielbia swój głos i kocha go słuchać. A za akcję z Maradoną z 2014 powinien
  • Odpowiedz
Nie zna się na piłce


@Assistant_to_the_Regional_Manager: ty też się nie znasz i nikt Ci tu nie zabrania komentować. Miej szacunek bo ten człowiek widział i wie więcej niż nie jeden janusz tu spod tagu. Wiek robi swoje, pomyłki są z jego strony, ale jego dykcja i emocje zawsze są niepowtarzalne i szczere, jest to legendarny komentator który ma swoje wady i zalety jak każdy. Przecież jak słucham Jońcy i Trzeciaka to
  • Odpowiedz
Nudny oraz irytujący warsztat, powtarzanie tych samych zwrotów: ,,AJJ", ,,Okazja" oraz innych - wiekszość z nich już dawno została memem.


@wjtk123:
Powinna wyjść seria memów z "Ściana [wstaw nazwę kraju w formie przymiotnika] pragnień", skubańcowi się ten tekst przyjął na Euro 2012 a teraz przy każdym karnym to powtarza xD
  • Odpowiedz