Wpis z mikrobloga

@CieplaKaszanka "u mnie działa", prawie jak na helpdesku ( ͡ ͜ʖ ͡)
Znałem w ciągu swojego życia kilka osób dla których taka motywacja byłaby nieskuteczna, czego koronnym przykładem jest ziomek wynajmujący w kilkupokojowym mieszkaniu dwa pokoje przez 5 miesięcy, bo nie chciało mu się wystawić ogłoszenia, na czym stracił jakieś 3 razy więcej niż wspominasz
@MarianKolasa: ale mi nie o to chodziło. Chodzi o to żeby się przed kimś zobowiązać pod groźbą poniesienia kary. Gdyby powiedział do zaufanego ziomka "jak do 2 dni nie wystawię ogłoszenia na olx to daję ci 1000zł" to by się skończyło prokrastynowanie. No chyba że tak jak mówię, jest #!$%@? nierobem no to będzie wisial ziomkowi tysiaka.
@ImInLoveWithTheCoco: A dlaczego boją się porażki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czemu jedni biorą wszystkie życiowe wyzwania na klatę i się z nimi mierzą, a inni uciekają gdzie pieprz rośnie, bo się boją?

Twój wpis ma mniej więcej tyle wartości, co stwierdzenie, że "jest nam ciepło, bo słońce świeci". Banał, oczywista oczywistość. Mało kto jednak zastanawia się i próbuje dojść do przyczyny - jaki mechanizm za tym stoi,
@Siemomyslaw:

Twój wpis ma mniej więcej tyle wartości, co stwierdzenie, że "jest nam ciepło, bo słońce świeci".

Wedlug mnie to nie jest banał bo latqiej o sobie powiedzieć, że jest się leniwym niż że jest się tchórzliwą #!$%@?ą.

Dlaczego tak się dzieje?

Ponoć czlowiekiem rządzą dwie siły- pragnienie przyjemności i ucieczka przed cierpieniem. Od nas zależy (ale też od srodowiska, genow, wartosci) co z czym powiążemy w naszej głowie.
Jeśli przyjmność
@ImInLoveWithTheCoco:

Jeśli przyjmność powiążemy z karierą, robieniem hajsu, zdobywaniem i parciem naprzód a cierpienie ze stagnacją to będziemy zdobywać i zarabiać.


Przecież u każdego człowieka robienie hajsu, kariera i zdobywanie powinny wiązać się z przyjemnością. Kto z nas nie cieszy się, gdy coś osiągnie, zarobi większe pieniądze, zostanie doceniony etc. ?
Kwestia, którą poruszyłem, dotyczy tego, dlaczego:
- jedni ludzie programują się z góry negatywnie - czyli np. nie są w