Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj w salonie komputerowym.Poprosilem sprzedawcę aby przygotpwał ofertę na jutro samego komputera bez monitora myszki i innych peryferyjnych.Cena od5000 do 6000 pln.
Na co powinienem liczyć jeśli chodzi o konfigurację?
  • 30
  • Odpowiedz
@1001001:i 5 8600k. Z tej specyfikacji zmienił mi dysk ssd na taki z szybki 3000 mb\s ,ramy 3100 mhz dołączylem nagrywarke dvd choć wiem ze to przeżytek.I naprowadziłeś mnie na trop super lini obudów komputerowych.Wybralem fraktal r6 .W poniedzialek podjadę po liste komponentow to Ci napiszę.na srodę odbbiór
  • Odpowiedz
@Capitanero Jaki model SSD masz wybrany. Domyślam się, że pod złącze m.2. Bardzo dobrze wypadają Plextory z serii M8Pe heat sink lub Samsungi 960/970 EVO. Plextor ma 2280 MB/900MB a Samsung 3000 MB/1500 MB odpowiednio odczyt/zapis.
Obudowe bardzo dobrą wybrałeś. Porządnie wykonana z odpowiednią cyrkulacja powietrza wewnątrz.
  • Odpowiedz
@Capitanero: Ja #!$%@?, składasz peceta za 7k i chcesz piracić gierki, które w erze bundli i codziennych wyprzedaży można mieć za grosze? Cebulę poczułem nawet w moim mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@RoyKeane: mozesz obrażać.,bedę niewruszony,pragnę abyś wiedział lub zdał sobie sprawę ze jeszcze te 15 lat wstecz trochę inne byly czasy inne zarobki inne ceny za programy i gry.Takie portale jak ajo czy peb dzisiaj juz umarły ale wtedy były źródłem dobrej zabawy.Czy to cebulactwo ?nie wiem nie mnie oceniać,ale wiedz ze serce boli kiedy facet wystawił mi fakturę za win10 na 461 pln kiedy nawet nie wiem czy to warto.
  • Odpowiedz
@1001001: a wiec ostatecznie kupiłem :
Chłodzenie CPU be quiet! Pure Rock (BK009)
Dysk SSD Western Digital WD Black 250GB PCIe x4 NVMe (WDS250G2X0C)
Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA
Pamięć GoodRam DDR4 IRDM X 2x8GB, 3000MHz, CL16 (IR-X3000D464L16S/16GDC)
Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS Gaming 3
Napęd Lite-On iHAS122-14
Zasilacz Aerocool VP 650W (AEROPGSVP-650B)
Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB, BOX (BX80684I58600K)
Karta graficzna Asus GeForce GTX 1070 Ti Cerberus Advanced Edition
  • Odpowiedz
@1001001: jeśli możesz to doradź cz to bedzie ok.Zdaję sobię sprawę ze wąskie gardło to płyta główna ale w przypadku podkręcania zawsze można ją wymienić.całość wyszłądokładnie 7240 pln.plus tego taki ze w tym sklepie mają naprawde specjalistow od składania.i mam na całość gwarancję.Aha najbardziej cieszy mnie ta obudowa ,faktycznie jest to taki mercedes wśród skrzynek.
  • Odpowiedz
@Capitanero Moim skromnym zdaniem ten zasilacz to propozycja nie warta uwagi. Brak modularnego okablowania, raczej nie będzie idealny cichy. Zdecydowanie lepszym wyborem byłby Seasonic Focus Gold 650W lub Corsair RMX 650W Gold.
Płytę główną też wybrałbym AsRock Extreme 4.
Reszta jest w porządku. Szkoda, że nie udało się zmieścić GTX 1080.
  • Odpowiedz
Gtx 1070 ti moze i wystaczy.Jesli chodzi o zasilacz ja bedzie wył glośno to podmianka i już.Z tą plytą głowna to bylem dzisiaj rano w sklepie i kazałem wymienic na tą wlasnie extreme asrocka ale...gosciu mi pokazał ile mieli zwrotów na reklamacje i dalem sobie spokój.Na 100 mieli 12 cofniętych.Tak wiec awaryjnosc duza.Tak sobie obmyśliłem ze wszystko oprócz płyty mam z potencjałem do podkręcenia.Wiec jeśli bedę chciał zastosowac OC to podmienię płytę.Ale
  • Odpowiedz
@Capitanero Nie ma za co. Niech Ci sprzęt dobrze służy. Podzespoły masz generalnie bardzo dobre. Tak realnie to najbardziej zasilacza szkoda. Te Seasonici mają 10 lat gwarancji i jako jedne z niewielu są robione na japońskich kondensatorach. Mają w pełni modularne okablowanie i lepsze certyfikaty Gold vs Bronze.
O kartę graficzną możesz być spokojny. Na bank zagrasz we wszystkie nowsze tytuły w optymalnej rozdzielczości.
  • Odpowiedz