Wpis z mikrobloga

co ti


@ZnienawidziszMnie: W Krakowie - po obwarzanki, w Toruniu - za piernikami, a w Cieszynie cała Polska ustawia się w kolejce po CIESZYŃSKIE KANAPKI. Są one produkowane przez "Społem" Powszechną Spółdzielnię Spożywców "Konsum Robotniczy" w Cieszynie. Jest to kulinarny symbol grodu nad Olzą i choć w rzece tej próżno wypatrywać śledzia, to właśnie on jest królem najbardziej lubianej, kanapki śledziowej.

Skąd śledzie w Cieszynie? Prawdopodobnie z Islandii. Dzieje Cieszyńskiej Kanapki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZnienawidziszMnie: lokalna przekąska. Zamiast brać hotdoga jak się jest głównym to lepiej ekologiczną kanapkę. Dziennie kilka tysięcy tego sprzedają od czasów komuny. Cena od ok 1,50 do 1,80( +/-). W zależności z czym.
  • Odpowiedz
chociaż w sumie ja jadłam tylko raz, więc się nie wypowiadam ( )


@matra: narzekałaś na cieszyńskie restauracje- spoko, każdy ma swoje gusta
narzekałaś na nocne życie w Cieszynie- zrozumiałe, zwłaszcza porównując z na przykład Bielskiem, Cieszyn jest w tej kwestii zdecydowanie w tyle.

Ale po tym zdaniu jestem już pewien, że coś z Tobą nie tak ¯\(ツ)_/¯

Jak!? Powiedz mi jak!? (
  • Odpowiedz
@Tomek1902: normalnie, nie moje smaki. Nigdy nie gustowałam w garmażerce ani tego typu jedzeniu :P Poza tym do domu nigdy nie kupowaliśmy takich rzeczy, a na mieście właściwie praktycznie nigdy nie jadałam za dzieciaka.
Pomijając to, że sałatka na kanapce to dla mnie jakieś nieporozumienie. Pewnie gdybym w ogóle jadła pieczywo, tym bardziej białe buły, skusiłabym się na śledzia z ciekawości, ale nie mam takiej potrzeby. Jadłam z szynką - kanapka
matra - @Tomek1902: normalnie, nie moje smaki. Nigdy nie gustowałam w garmażerce ani ...

źródło: comment_jvhWVUBH4erLbvTomEgOmhhTLx28abcH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jadłam z szynką - kanapka jak kanapka ( ͡ ͜ʖ ͡)


@matra: no dobra, dobra, ta z szynką jest rzeczywiście średnia, więc próbowałaś najgorszej... ale określenie kanapka jak kanapka... boli... ( ͡º ͜ʖ͡º)

tym bardziej białe buły

ps. są też na ciemnym pieczywie
  • Odpowiedz
ps. są też na ciemnym pieczywie


@Tomek1902: a to mnie nie przekonuje, ot nie jadam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


ja słyszałam, że z sałatką jest najgorsza, co by mnie nie zdziwiło, bo średnio ogarniam łączenie tej sałatki z pieczywem xD
  • Odpowiedz
bo średnio ogarniam łączenie tej sałatki z pieczywem xD


@matra: ja mam tak: jajko czy sałatkę chlebkiem zagryzę, ale jakby mi ktoś położył jajecznicę czy sałatkę NA chlebek to za chiny ludowe tego nie tknę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@efceka: e to nie, jajko z chlebem jest ok, w formie kanapki z jajecznicą też bym przełknęła bez problemu. Tu chodzi o jakiekolwiek połączenie sałatki jarzynowej z pieczywem. Normą było na posiedzeniach rodzinnych, że na stole był chleb, zimna płyta i ta sałatka właśnie i wszyscy dookoła nie mieli z tym problemów, ale mi to po prostu nie pasuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz