Wpis z mikrobloga

Ponieważ @robert5502 w luźnej dyskusji na temat grup religijnych zaczął usuwać i banować ludzi którzy kulturalnie wyrażali inne zdanie niż on sam, przenoszę temat tutaj.

Wołam kilka osób które brało udział/plusowało tamten wątek


lepszy niż twoje manipulacje i para twierdzenia- nie wierzysz, nie możesz być szczęśliwy


@robert5502: Potrafisz podać przykład naszych "manipulacji" lub "para twierdzeń" czy tylko umiesz niszczyć wolność słowa bez żadnych argumentów?

#religia #ateizm #4konserwy #polska
  • 6
zaczął usuwać i banować ludzi którzy kulturalnie wyrażali inne zdanie niż on sam, przenoszę temat tutaj.


@przesympatyczny_pan: > więc jesteś głupi
przykład waszej kultury. I za to dostał bana

Brak wiary (nawet jeśli nie ma ona podstaw w postaci dowodów)

Nawet?? A są jakieś dowody? Na ktorą wiare? Twoją?

oznacza życie bez wartości które nadają życiu znaczenie.

Wierzący nie może być szczęśliwy, bo nie podziela urojeń wierzącego- to jest po prostu
@robert5502:

przykład waszej kultury. I za to dostał bana


Gdzie napisałem że ktoś jest głupi? Nie nazywam tak tutaj nikogo bo wierzę w sens rozmowy. Pozostałe osoby zresztą też ocenzurowałeś. Sugerujesz że nagle wszyscy zaczęli cię w tamtym wątku wyzywać? Sensowna komunikacja między ludźmi jest kluczem, ale niestety nie widzę tego z twojej strony. Świadczy o tym twoja próba kneblowania wolności uczestników dyskusji. Tak czy inaczej wybaczam ci twoje insynuacje dla
masz pewnie mindfuck teraz


@Doman_60: Nie, bo wiem że różne "autorytety" po drodze dorobiły po dziesięć odmian do każdego pojęcia. Inne sobie ustalił Dawkins, inne jacyś inni pisarze. Ja uznaję agnostycyzm zgodny z definicją w języku polskim lub tak jak został zdefiniowany pierwszy raz

Bertrand Russell w broszurze „Kto to jest agnostyk?” stwierdził, że chrześcijanie twierdzą, że wiemy, że Bóg jest, ateiści – że wiemy, że Boga nie ma, natomiast agnostycy