Wpis z mikrobloga

@Bieniuraper: Świetna kampania według mnie. Do mnie przemawia, daje do myślenia.
Nie jestem wege, ale nie zgadzam się z metodami hodowli przemysłowej zwierząt. Myślę, że przy odrobinie dobrej woli rządzacych i wyraźnym głosie społeczeństwa, możliwa jest zmiana warunków życia kur, czy innych krów. Na lepsze oczywiście.
Bezsprzecznie - @Bieniuraper: Świetna kampania według mnie. Do mnie przemawia, daje d...

źródło: comment_kDGHG4Ovs1rW08LI9Xcy0PjTjzoJCLKF.jpg

Pobierz
@Bezsprzecznie: czy to nie jest jakaś nomen omen farma danych osobowych? O ile mi wiadomo, to takie 'podpisanie' czegoś online nie ma żadnej mocy prawnej i w zasadzie nie wiem do czego ma doprowadzić? Samą sprawę popieram, ale nie rozumiem do czego im mój adres e-mail i numer telefonu. Co innego wniosek obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej.
@memento_mori: Otwarte Klatki mają profil na fb - zapytaj ich o szczegóły. Generalnie podając adres email masz opcję, czy chcesz być informowany o ich różnych akcjach, aktualnościach itp... Numeru telefonu nie musisz podawać. Zebrane podpisy służą im na wiele sposób. Przede wszystkim dają pojęcie o zasięgu i zainteresowaniu tematem jako-takim. Dodatkowo posiadając listę tysięcy podpisów, udowadniają że ich argumenty popiera określona ilościowo grupa społeczeństwa. Więc z kimkolwiek rozmawiają, wiedzą, że w
@Bezsprzecznie kurczak z podwórka może być tak samo #!$%@? jak ten z klatki, #!$%@? w to jak żyje coś co i tak zamierzam zjeść. Ma być jak najsmaczniej i jak najtaniej. Los biednych zwierzątek zaczyna mnie interesować w momencie gdy mam dylemat czy zjeść burgera czy rosół.
Do tego mi po prostu nie smakują sklepowe jajka,


@Bezsprzecznie: XD już nie przesadzaj. Najlepsze baby są i tak co kupują w biedronce po promocji a potem maźną gównem i sprzedają z przebitką 400%.

Nie odróżniłbyś jakbym ci podał dwa jajka z innych chowów.

@Agemaker: True, trzeba się pogodzić z tym, że ludzi jest coraz więcej zapotrzebowanie jest coraz większe, i nie ma miejsca na miłość do słodkich kurczaczków. Brutalnie
@mikro_beast: no tak robią, wiem bo to spora praktyka w wielkich miastach. Nie znam oznaczenia jajek, ale takie ze wsi zawsze "smakują" ot placebo.

Tak w niemczech widziałem testy, a mięsko nie różni się niczym, ot świnia traci przytomność.

No chyba że lubisz jak świnki są rażone prądem, ewentualnie tylko paraliżowane i na żywca cięte przez maszyny.

Pozdrawiam
PiersiowkaPelnaZiol - @mikro_beast: no tak robią, wiem bo to spora praktyka w wielkic...
@PiersiowkaPelnaZiol skoro wiesz, bo to spora praktyka, to może podasz jakieś źródło? Jest to jawne oszustwo, a to traktowane jest w Polsce jako przestępstwo za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Może wspólnie rozbijemy gang starych bab?
Na marginesie to owszem - na bazarach można kupić jaja bez oznakowania i jest to legalne. Mogą sprzedawać je właściciele posiadający do 50 kur. W biedronce jajka bez oznaczenia nie