Wpis z mikrobloga

@RevangE: Kiedyś rozmawiałem z kumplem który podziela moje zdanie.
Twierdzi, że ludziom będzie się płacić żeby żyli i żeby mieli dzieciaki (na podstawie jakiegoś filmu startrek czy jakieś inne SF, nie pamiętam, nie jestem fanem) ponieważ mając wiecej dzieci zwiększasz szansę na przyjście na świat genuisza...
@Smog_Warszawski: Jak już wchodzimy tak do przodu to osobiście uważam że będziemy dążyć do dłuższego życia poprzez zwiększanie jakości naszego życia i faszerowania nas jakąś chemia która będzie zmniejszać płodność.
Zakładając że maszyna pracuje lepiej od ludzkiego mózgu i noże to robić 24\7 w pełnej okazałości to żaden geniusz nie będzie na niedługo potrzebny.
@Smog_Warszawski: Dopoki jest praca to gonga w morde a nie socjal. Jak juz naprawde dojdzie do tego ze zostanie sie waska pula zawodow gdzie wiekszosc spoleczenstwa sie nie zalapie z powodu braku predyspozycji (nie kazdy sie rodzi wykopowym geniuszem-programista i chocby nie wiem jak bardzo sie staral i tyral by to zmienic to pewnych swoich ograniczen nie przeskoczy albo odbedzie sie to monstrualnym kosztem) to wtedy bedziemy rozmawiac o bezwarunkowym dochodzie
@Smog_Warszawski: @slozubn: To samo mówili w XVIII wieku przy rewolucji przemysłowej. Powstaną nowe zawody i nowe technologie, o których teraz nawet nam się nie śni, tak samo jak wtedy nikt nie myślał o komputerach. AI i maszyny nie są w stanie zastąpić człowieka w zawodach, które wymagają wyworzenia koncepcji, pracy intelektualnej - dlatego te zawody jeszcze przez wiele, wiele lat nie będą zagrożone.
Poza tym, już teraz, w dobie wytwarzania
@Smog_Warszawski: Ja rozumiem, że to co on powiedział to jest mem, ale miał rację. W Polsce masz niesamowite możliwości zdobywania wykształcenia - bezpłatne studia, różnego rodzaju szkoły dla dorosłych finansowane z podatków. Jeśli komuś się nie chce rozwijać, lub nie jest w stanie się rozwinąć, to sorry, ale ludzie nie są równi.
Ekspedientka może wykorzystać swoje doświadczenie i otworzyć własny sklep, może wykorzystać doświadczenie ze swojego stanowiska i pokazać innemu pracodawcy,