Wpis z mikrobloga

Witam,
mam pytanie czy takie temperatury (jak na obrazku) to norma podczas grania? W obudowie SilentiumPC Aquarius X70W jest strasznie gorąco. Mam 7 wentylatorów 120-140m (4 na chłodnicy w trybie push&pull + 2 na górze wyciągające + 1 na tyle też wyciągający). Wszystkim steruje Commander PRO z krzywą 20-30C 600RPM/40C 650/50C 700/60C 750/70C 800 monitorowanie wg temperatury CPU

bebeszki to:
ryzen 2700x + be quiet silent loop 280
msi gtx 1080
16GB ram

Czy ja coś źle ustawiłem a może mam za słabe wentylatory?
#pcmasterrace #komputery #gry
Pobierz goral20 - Witam,
mam pytanie czy takie temperatury (jak na obrazku) to norma podczas...
źródło: comment_fY2ekMrsAU0L8Jxig1FN9M1oOt80FVRC.jpg
  • 23
@goral20: Jak będą się zbliżać do 90 to możesz zacząć się martwić. To są normalne temperatury. W przypadku CPU to im niższa tym lepiej i jest faktycznie niska. Przy GPU to one mają swój target temperaturowy i zazwyczaj oscyluje między 70 a 85 stopni. Jest git.
@goral20: Ale na jakiej podstawie twierdzisz, że jest gorąco? Bo wkładasz rękę i jest gorąco? :) Temperatury mówią, że nie jest gorąco. A jeśli powietrze jest ciepłe, to bardzo dobrze: znaczy, że chłodzenie działa efektywnie i ciepło jest faktycznie odprowadzane. Gdyby temperatury chłodzonych komponentów były wysokie, a powietrze było chłodne, to dopiero byłby problem.
@selenita66: no tak ręką :) myślałem, że jak zimne powietrze jest tłoczone z przodu a tył i góra wyciąga ciepłe to w środku temp powinna być średnia
czyli taka temp podczas grania (CPU 60+ i GPU 70+) to norma i zacząć się przejmować dopiero przy 90
BTW
a są lepsze wentyle niż te co mam tzn z większym przepływem powietrza?
@goral20: Masz porządny sprzęt, który podczas pracy generuje dużo ciepła. To, że będziesz na niego dmuchał dużą ilością chłodnego powietrza nie znaczy, że wydzielone ciepło gdzieś zniknie - ono musi zostać odprowadzone. Ręka to dość kiepskie narzędzie, szczególnie kiedy daje się oszukać przez wrażenie "dmuchania". Do mierzenia temperatury służą sensory, które jasno Ci pokazują że te komponenty, które chcesz chłodzić, faktycznie mają odpowiednie temperatury. Czyli działa jak należy. :)

Wentylatory są