Wpis z mikrobloga

#apple #macbook wyszły nowe macbooki, ale ta cena jest komiczna. 14 tysięcy za 15" laptopa z i9 i 16gb ram. Nie wiem, może oni ze złota je robią? Przez rok męczyłem różne #linux teraz z mocną i5tką i 20gb+ ram wróciłem do #windows10 i powiem tak. Ten system po prostu wymiata, jeśli stoi na jakiejś biznesowej konfiguracji od Della lub HP. Jeśli więc ktoś potrzebuje kompa do pracy, polecam sobie kupić stacje roboczą z Windowsem, a Apple olać. Czasy, gdy system i oprogramowanie były unikalne i pożądane, minęły. Oprogramowanie coraz bardziej przypomina podejście jak z iOS, #!$%@? z funkcji. Jeszcze filmowe daje radę, ale soft od Adobe zastąpi wszystko.
  • 16
@e_mati: no na razie ok, idą siłą rozpędu i świadomości marki, ale od kilku lat obserwuje się #!$%@?, nawet na stronach fanowskich. Przez to, że sprzęt Apple jest po prostu gorszy, a śpiewają za to jak za złoto. Czasy powerpc i choćby core duo, xeonów nie powrócą chyba. Wtedy mac to było coś. Dzisiaj to tylko przeciętny komputer z inną filozofią systemową. Windows 10 mocno ich przydusił, czym zdają się nie
@Oastry: no nie chce mi się szukać w ofercie sprzed 6 lat. Zresztą, porównujesz zwykłe gówno laptopy (pewnie lenovo, Acer czy inne wynalazki) do high endu od apple, nikt nie neguje tego tylko pragnę zauważyć że jest alternatywa