Wpis z mikrobloga

Remont mojego leciwego laptopa Lenovo #y580 zakończony, wymieniłem klawiaturę, dolną część obudowy i wszystkie termopady oraz pastę termoprzewodzącą. Duży szacunek dla serwisantów takiego sprzętu, trzeba mieć stalowe nerwy i precyzję, aby niczego nie połamać :s

Przy okazji mały ukłon w kierunku chińskich podróbek, klawiatura za 120 zł wygląda bardzo dobrze i całkiem przyjemnie pracuje, a dolna część obudowy za 250 zł spasowała idealnie.

Dobierałem się jeszcze do baterii z myślą o regeneracji, jej obudowa nie jest zgrzana "na amen" więc powinno dać radę bez dużych zniszczeń, no ale z braku czasu odpuściłem. Po 5 latach poziom jej zużycia to wg HWMonitor 30%, ogółem rzadko używałem go na baterii.

Kilka fotek w komentarzu z moimi rozważaniami, a pod głównym postem zdjęcie starej i nowej klawiatury :D

#laptopy #pcmasterrace #komputery #diy
Visher - Remont mojego leciwego laptopa Lenovo #y580 zakończony, wymieniłem klawiatur...

źródło: comment_4D8UBRq1OvX9GPXy9gYq3og4AONbY4x2.jpg

Pobierz
  • 34
@Visher: Ta pasta się rozlała, sam wymieniałem kilka razy pastę i zawsze coś po czasie leci na bok.

Nie baw się w renegeracje baterii. Lepiej kupić nową za 60-80 zł niż babrać się z szukaniem dobrych ogniw w rozsądnej cenie i dobrej jakości ( 6 ogniw po 20 zł to masz 120zł + robota)

Ostatnia generacja laptopów z socketami. Plus taki że z bieda laptopa dzisiaj da się zrobić całkiem dobry
@bi-tek: na pewno wyjdzie szybciej i taniej, ale wiesz, przygoda gwarantowana, będzie uzasadnienie żeby wejść na swiatelka.pl xD
@Amasugiru: @bi-tek: właśnie miałem się sam poprawić, bo ja tak napisałem, tylko już nie mogłem edytować posta, goły krzem :-)
@Desson: a tak na serio, to coś jest na rzeczy, dostały te klawisze które najczęściej używałem, a raczej te, które naciskałem prawdopodobnie z największą siłą - bo widać tu też J, K, L, M - a są to punkty środkowe klawiatury. Podejrzewam, że klawisze nie przemieszczały się osiowo, a w połączeniu z większą siłą nacisku - lakier zahaczał o wycięcie pod klawisza.
@DMiros: trzeba 0.5 gdzieniegdzie, m.in. na kości RAM od grafiki jeśli dobrze pamiętam, bo inaczej heatpipe nie będzie dosięgał do krzemu od grafiki. Termopady od AG Termopasty, jak wrócę do domu, to może jeszcze znajdę opakowanie.