Wpis z mikrobloga

Mireczki szukam pracy i mam sprawe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma u mnie w #kielce ogłoszeń o prace w #django ani w ogóle w #python , pomyślałem że ogarnę może coś zdalnie. Problemem okazuje sie doświadczenie zawodowe (pre junior here ( ͡° ͜ʖ ͡°)), jak patrze ogłoszenia remote to wszędzie minimum 3+ years exp. Myślicie, że jest sens w ogóle wysyłać CV, czy lepiej nie spamować komuś skrzynki?

#pracait
  • 16
To zależy, jeżeli masz się czym pochwalic (np. aktywny rozwój projektów open source/duża aktywnosc w społecznosci, blog posty, stackoverflow) to jak najbardziej, jeżeli jednak nie masz nic czym możesz się pochwalic to będzie ciężko, lepiej już zdzierżyc przeprowadzkę i smignąc do jakiegos korpo na staż.
To zależy, jeżeli masz się czym pochwalic (np. aktywny rozwój projektów open source/duża aktywnosc w społecznosci, blog posty, stackoverflow) to jak najbardziej


@Lunatik: Ciekawe co musiałby robić, praca zdalna jest trochę jak unicorn, dużo się o niej gada w it, ale bardzo ciężko coś znaleźć a bez doświadczenia komercyjnego jest to prawie że niemożliwe nawet jeśli siedzisz w open source
@b3rly: Przede wszystkim zbuduj sobie sensowne CV. Ma byc ladne wizualnie (dla laika!) i bardzo dobrze napisane (wynajmij sobie native speakera do sprawdzenia). Jezeli robiles projekty dla klientow, mozesz w doswiadczeniu dodac "Freelance developer" z przedzialami czasowymi. Dodatkowo dobrze zbudowany profil na linkedinie. Pouderzaj sam do rekruterów z pytaniami czy cos takiego mają.

Podstawą jest dobre CV i dobra bajera, nie "pracowalem 5 miesiecy w X" a "podczas mojej pracy w
@b3rly: i taka rada trochę starszego programisty - nie zamykaj się na jeden język to jest fundamentalny błąd. język to tylko narzędzie a mody na języki się bardzo zmieniają. kiedyś miałeś phpa do taniej webówki, teraz się od niego odchodzi w kierunku pythona właśnie, duże projekty do dalej c# i java, przyszłość po stronie frontu i backendu to raczej js niestety ale to też nie jest pewne.
@gryzon_c: zdaje sobie sprawie, tylko czasu by brakło żeby to wszytko ogarnąć, studia C# + Java, Python w domu, teraz chce vuejs dołożyć do tego. Widzę jednak, że jest dokładnie tak jak piszesz, jednak bez wyrobionego skilla i dobrych praktyk sam syntax niewiele jest wart.
@b3rly: @gryzon_c: mój znajomy, pierwszą pracę dostał własnie zdalną. Zero doświadczenia, żadnego open source czy konta na github. Wcześniej pracował w zupełnie innej branży. Rozmowa rekrutacyjna na skype, w firmie był tylko podpisać umowę.
@b3rly: generalnie proste crudy można trzaskac, szukaj sam zleceń i załóż swoją firmę. Serio, firmy szukają dedykowanych rozwiązań a większość z nich to crm podobne wynalazki, importy XLS, eksport pdf, wysyłki sms, maili, baza danych, prosty workflow. Można to robić w nieskończoność.