Wpis z mikrobloga

@mirek_januszy Prosta sprawa. Woda i mąka 50/50 przez 7-9dni (czasem zadziala szybciej). Codziennie dodajesz pożywke
d0 - 25g/25g
d1 - 50g/50g
d2 - 50g/50g
d3 - 75g/75g
d4 - 100g/100g
itd.
od piątego/czwartego dnia warto sie juz zaczac wyrzucać pewna część chyba ze masz duzy słoik. Odkryłem też przepis ze mozna smazyc zakwas jak naleśniki i faktycznie bardzo dobry i niespotykany smak.
Pobierz
źródło: comment_GN4xplbn3ZK5RjAHUOMwSUKtQqWwBMJg.jpg
Codziennie dodajesz pożywke


@krysc4d: pożywka to po prostu dodawanie znowu mąki i wody w ilości jakie podałeś? I co potem z tą mazią ze słoika? Słoik ma stać w miejscu bez słońca? Ma być otwarty cały czas? Ile piec i w jakiej temp. No słaby ten przepis nic nie wiadomo XD
@0x7C3 przepraszam czyli używanie tagu #uk dotyczy tylko polityki Krolestwa czy tez może czegos jeszcze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Dodałem uk bo w angli o wiele trudniej o dobry chleb dlatego uznalem to za znaczacy fakt
@krysc4d
"Dodałem uk bo w angli o wiele trudniej o dobry chleb dlatego uznalem to za znaczacy fakt"
No już nie przesadzaj, chyba tylko jak mieszkasz gdzieś na totalnym odludziu. W większych miejscach znajdziesz piekarnie działające pod szyldem Real bread campaign, a większe sklepy też mają już całkiem przyzwoite opcje. Rzuć okiem na sekcję pieczywa w Sainsburys (taste the difference) mają bardzo smaczny San Francisco style sourdough.
@krysc4d o tag to ja się nie czepiałem, ludzi mylisz. Ja tylko mówię że wcale nie ma tych mitycznych problemów z chlebem w uk
A twój bochen wygląda bardzo apetycznie.