Wpis z mikrobloga

@PurpleHaze na Nintendo life w ankiecie 20% z tysiąca użytkowników stwierdziło że ten problem występuje u nich a szkody nie zostały spowodowane przypadkowym upuszczeniem konsoli. Powstalo sporo tweetów i filmików gdzie ludzie w komentarzach piszą że albo plastik przy wentylatorze odchodzi albo w górnej części obudowy przy joyco ach lub śrubach odpadają lub pękają kawałki plastiku.
@gwynebleid XDDDDD
@Sonia_Zwierzynska: wpisujac w google "nintendo switch overheating problems/issues" dostaje wyniki z 2017.
Nie wydaje mi sie zeby to dotyczylo 1/5 egzemplarzy, bo pisk bylby slyszalny i na wypoku i po grupach na fb. A siedze na kilku od ponad pol roku i nie kojarze jakos specjalnie tego faktu. Cos nie widze tej afery.
@goomba-pl
@Kw4s
Niestety okazuje się, że Nintendo nie jest skore do pomocy pechowcom, u których pojawiły się pęknięcia obudowy. Nawet gdy sprzęt jest na gwarancji, brytyjski oddział Nintendo twierdzi, że takie uszkodzenie powstało w wyniku uderzenia konsolki, czyli błędu użytkownika. Cena za poprawę wady wynosi aż 150 do 180 funtów.

Nintendo wydało dla Nintendo Life oświadczenie, w którym stwierdza, że "nie zauważyło istotnej liczby konsumentów z takim problemem w Europie". Podobny problem
Cena za poprawę wady wynosi aż 150 do 180 funtów.


@Sonia_Zwierzynska: Na szczęście oryginalny backplate z uszkodzonych konsol (inne uszkodzenia) można na ebayu kupić za ~$10 (i to już z wliczoną przesyłką). Tylko wtedy się traci gwarancję. Ale na co komu gwarancja, jak według N wszystkie wady są "z winy użytkownika".
@Kondono: http://www.nintendolife.com/news/2018/07/poll_is_your_nintendo_switch_cracking_under_the_pressure

Wygląda na to, że problem dotyczy głównie osób grających dużo w docku (temperatura?) i wychodzi dopiero teraz, bo te pęknięcia na początku są naprawdę niewielkie i niewidoczne, powiększają się z czasem (mój Switch powyżej, gdybym nie wiedział czego szukać, nawet nie zauważyłbym, że mam pęknięcie).
Pobierz Kw4s - @Kondono: http://www.nintendolife.com/news/2018/07/pollisyournintendoswitchcra...
źródło: comment_OLHC50pqVcH9wX33LZCpLAqG0GCzafro.jpg
@Kondono: no ja gram 2-3h dziennie, czasami więcej, czasami mam też 2-3 tygodniowe przerwy. Pęknięcie zaczęło się pojawiać jakies 2 miesiące temu, na początku było praktycznie niewidoczne.
@Sonia_Zwierzynska mam konsole od pazdziernika. Zero pekniec. Zero problemow. Ile oni sprzedali tych konsol w rok? Ponad 20 mlnow chyba. To ciekawe jaki % z tego jest wadliwy. Podobno nawiecej problemow sprawiaja konsole z czasow premiery. Teraz juz pewnie jest duzo rzeczy poprawionych.