Wpis z mikrobloga

Wisła Kraków przed meczem z Arką Gdynia

2018-06-23 MKS Babia Góra – Wisła Kraków 0:9 (0:4)
2018-06-27 Wisła Kraków – Raków Częstochowa 3:1 (2:1)
2018-06-30 Wisła Kraków – MFK Karviná 2:3 (0:1)
2018-07-04 Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0)
2018-07-07 Wisła Kraków – AS Monaco 1:1 (1:0)
2018-07-14 Wisła Kraków – MŠK Žilina 1:2 (0:1)

Za nami wszystkie 6 spotkań sparingowych, więc można wysnuć już jakieś wnioski co do składu na pierwszy mecz sezonu z Arką Gdynia.

Bramka
Buchalik – 180 minut
Lis – 270 minut
Chorążka – 0 minut

Buchalik walczył z Lisem o miejsce w bramce do przedostatniego sparingu. W ostatnim meczu całe spotkanie rozegrał Lis, więc widać, że Stolarczyk wybrał go jako nr 1 w bramce. Nie powinno to dziwić, bo Wisła nie może sobie pozwolić na to, by zawodnik za pół miliona złotych marnował się na bramce. Po sparingach widać, że na chwilę obecną to poziom podobny do Buchalika, więc ten wybór ma jak najbardziej sens. Natomiast Chorążka bez szans na grę.

Obrona
Bartkowski – 270 minut
Korczyk – 65 minut
Wasilewski – 320 minut
Grabowski – 236 minut
Pietrzak – 320 minut
Sadlok – 320 minut
Bartosz – 270 minut
Velez – 0 minut
Arsenic – 0 minut
Palcic – 0 minut
Świątko – 0 minut

Na środek obrony szykowana jest para Sadlok – Wasilewski. Grali oni regularnie na tych pozycjach i zagrali pełne spotkanie w ostatnim sparingu. O lewą stronę defensywy walczyli Pietrzak z Grabowskim. W 5 sparingach rozegrali po jednej połówce, ale w ostatnim sparingu to Pietrzak rozegrał całe spotkanie, a Grabowski wszedł na końcówkę do pomocy, więc można powiedzieć, że rywalizację wygrał Pietrzak. Na prawej stronie obrony po 45 minut we wszystkich sparingach grali Bartkowski i Bartosz. Jednak to Bartkowski wyglądał solidniej niż Bartosz, który na ten moment nadal wydaje się dość drewniany. Dlatego na ten moment boki obrony to Pietrzak i Bartkowski. Rezerwowi na bokach obrony to obecnie Grabowski i Bartosz, gorzej ze środkiem obrony. Ze względu na kontuzje wszystkie sparingi opuścili Arsenic, Velez i Świątko, więc nie można ich brać pod uwagę przy ustalaniu składu przy pierwszych spotkaniach. Tym bardziej, że przyszłość Veleza i Arsenica w Wiśle nadal nie jest pewna. Chociaż Velez już podobno trenuje, więc pewnie siądzie na ławce. W sparingach próbowani byli również młody Korczyk na boku obrony, a także Laskoś i Basha na środku. Były to krótkie epizody, których zaniechano. Na koniec pozostaje wspomnieć o Palcicu, który także przez kontuzję stracił wszystkie sparingi i według Stolarczyka czeka go dłuższa przerwa. Reasumując, na ten moment obrona to Bartkowski, Sadlok, Wasilewski i Pietrzak.

Pomoc
Basha – 185 minut
Laskoś – 225 minut
Plewka – 270 minut
Kostal – 249 minut
Małecki – 318 minut
Halilović – 90 minut
Śliwa – 221 minut
Wojtkowski – 230 minut
Boguski – 283 minut
Kort – 225 minut
Grym – 118 minut
Imaz – 131 minut

W pomocy zagra pięciu z powyżej wypisanych zawodników. Prawdopodobnie trzech pomocników w środku i dwóch bardziej ofensywnych za napastnikiem. W tej piątce pewne miejsce wydają się mieć Małecki, Boguski i Kort. Pozostałe dwa miejsca to wielka niewiadoma. Z gry na ten moment na pewno wypada Halilovic, ponieważ ma rękę w temblaku. Dlatego dwa pozostałe miejsca prawdopodobnie obsadzi ktoś z trójki Imaz, Basha i Plewka. Basha i Imaz uzbierali sporo minut grając po trochu w niektórych sparingach. Ich przyszłość w klubie nadal jest pod znakiem zapytania, ale w meczu z Arką mogą wystąpić. W ostatnim sparingu nie pojawił się na murawie Basha, a Imaz wyszedł w pierwszym składzie. Natomiast Plewka to największy wygrany z trójki młodych (Plewka, Śliwa, Laskoś). Cała ta trójka rozegrała dużo minut w trakcie sparingów, ale to Plewka rozegrał cały ostatni sparing i to pewnie z nim są wiązane największe nadzieje. Kolejny zawodnik, z którym są wiązane nadzieje to Wojtkowski, który jednak nadal nawet w sparingach jest tylko rezerwowym, więc taką rolę wróżę mu w meczu z Arką. Pozostali zawodnicy to Kostal i Grym. Pierwszy uzbierał dużo minut, ale nie przebił się ani razu do pierwszego składu, a drugi w ostatnim sparingu w ogóle nie wystąpił. Na mecz z Arką typuję trzech z tyłu w postaci Boguski, Basha i Kort oraz dwóch z przodu, czyli Imaza i Małeckiego. Z ławki największe szanse na wejście mają Wojtkowski i Plewka. Trochę mniejsze Kostal. Halilovic kontuzjowany, a Śliwa, Laskoś i Grym póki co muszą się bardziej wykazać na treningach.

Napad
Ondrasek – 291 minut
Kolar – 159 minut

Będziemy grać jednym napastnikiem i tutaj rywalizację wygrał Ondrasek. Grał on więcej i to on wyszedł w pierszym składzie w ostatnim sparingu. Kolar to pewniak do wejścia z ławki.

Przewidywany skład na pierwszą kolejkę:
Lis
Bartkowski – Wasilewski – Sadlok – Pietrzak
Boguski – Basha – Kort
Małecki – Ondrasek – Imaz

Prawdopodobna ławka: Buchalik, Velez, Bartosz, Plewka, Kostal, Wojtkowski, Kolar

Raczej nie zmieszczą się na ławce: Chorążka, Świątko, Korczyk, Grabowski, Laskoś, Śliwa, Grym

Kontuzjowani: Arsenic, Palcic, Halilovic

#wislakrakow #arkagdynia #ekstraklasa #pilkanozna

http://weszlo.com/Trybuna/wisla-krakow-przed-meczem-z-arka-gdynia/
  • 14
@demoos: Udowodnij to... Nie mam żadnego innego konta niż to, bo każde poprzednie zostało usunięte. To też zostanie usunięte. Założyłem je tylko po to, by dać rozpiskę fanom Wisły na tagu. Inna aktywność na wykopie mnie nie interesuje. Jak kiedyś będę chciał coś jeszcze dodać to sobie założę kolejne konto i znowu je usunę. Mogę to robić do woli, taki jest regulamin. Ja cię nie wyzywam, bo siedzisz non stop na
bo siedzisz non stop na wykopie aż wbiłeś bordowy nick


@Deleted2018: ale wiesz, że do tego dużo nie trzeba? Mam w poważaniu to bordo, jest bo jest.
Z tego konta jeszcze mnie wyzwałeś
@demoos: Każdy ma prawo do posiadania jednego konta, więc nie łamię regulaminu. A już na pewno nie spamuję, bo dodaję jeden wpis na inny temat raz na kilka/naście dni.

Udowodniłeś, że to jednak problemy psychiczne. Dla mnie koniec tematu, ignoruję cię i dodaję na czarno ;) Siedem postów nie na temat pod wątkiem, z czego cztery pod rząd. Coś z tobą wyjątkowo jest nie tak.
Ale @demoos ochłoń, z tego co wiem on nie robi nic niezgodnego z regulaminem, niepotrzebnie się napinasz.
Ma swój "content" swój punkt widzenia i tyle.

A że nie zawsze zgadzasz się z nim ¯\_(ツ)_/¯

Jedynie nie rozumiem, po co zakładać do każdego posta nowe konta, strata czasu, ale ani Twojego, ani moje, więc po co spiny. @Deleted2018

Mirkuj i daj mirkować innym