Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, niestety dzis zdarzylo sie mojej zonie dosyc mocno zarysowac nasz nowy samochod. Chce szkode zglosic do AC, ale nie moge dojsc do wniosku czy moje AC pokryje koszta naprawy. W OWU jest napisane, ze ubezpieczenie pokrywa szkody w zwiazku z wypadkiem. A wypadkiem w OWU jest – zdarzenie przyszłe i niepewne, niezależne od woli Ubezpieczonego, takie jak:
1) zderzenie się pojazdów,
2) nagłe działanie siły mechanicznej powodujące uszkodzenie pojazdu w chwili jego zetknięcia się
z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz pojazdu,
3) działania osób trzecich skutkujące uszkodzeniem pojazdu,
4) zderzenie się sprzętu sportowego przewożonego na bagażniku zewnętrznym z przedmiotami
z zewnątrz pojazdu, powodujące uszkodzenie pojazdu,
5) pogryzienie przez zwierzęta części pojazdu znajdujących się w komorze silnika,
6) pożar, wybuch, samozapłon, zatopienie pojazdu oraz nagłe działanie innych sił przyrody,
7) nagłe działanie czynnika termicznego lub chemicznego z zewnątrz pojazdu,
8) przepięcia, zwarcia powstałe samoistnie w pojeździe bez przyczyny lub czynnika zewnętrznego oraz
bez związku z działaniem lub zaniechaniem człowieka
9) działanie wilgoci lub mrozu powodujące us

Pytanie do was, czy do punktu nr 2 zalicza sie porysowanie samochodu i slup?
Mysle o zabraniu samochodu do ASO w przypadku gdy polisa pokryje koszta naprawy.

#ubezpieczenia #samochody #naprawa
  • 13
Jakies pokrecone te OWU
W przypadku szkody częściowej pojazdu ERGO Hestia ustala wysokość odszkodowania w kwocie
odpowiadającej kosztom naprawy, wynikającej z zastosowania cen usług i części zamiennych
w wartościach brutto lub netto/netto plus 50% VAT, zależnie od zadeklarowanej przez Ubezpieczającego
sumy ubezpieczenia, obowiązujących na terytorium Polski w dniu ustalenia odszkodowania,
z zastrzeżeniem postanowień §§18–19 i 23–31.

I jak tu sie dowiedziec czy moge wziac samochod do ASO i mi oddadza za wystawiona
@tertex: nie rozumiem troche motywu pytania sie czy ac pokryje szkode czy nie na wykopie. Wez auto do ASO, tak powinien byc wyslannik od ubezpieczyciela i zalatw z nim sprawe. Jezeli takowego nie bedzie to zglos szkode bezposrednio do ubezpieczyciela i czekaj na odpowiedz. Tak na marginesie nie slyszalem zeby AC nie pokrywalo napraw lakierniczych z winy ubezpieczonego - to jeden z podstawowych przyczyn dla ktorego kupijesz “pakiet”
@devandal: Przeszukujac najpierw Google natknalem sie na informacje, ze niektóre AC pokrywaja jedynie uszkodzenia wynikajace z kolizji, gdy wina lezy po naszej stronie. A ten punkt z OWU

2) nagłe działanie siły mechanicznej powodujące uszkodzenie pojazdu w chwili jego zetknięcia się
z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz pojazdu,

jest dla mnie niejasny, stad tez moje pytanie jak wy to rozumiecie.
Nie pytaj nas tylko bezposrednio ubezpieczyciela, oni tam nie gryza ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym tak jak mowie ja bym sie nie zastanawial tylko dawal bo AC od tego jest. Poza tym nie wiem czy kiedys miales z tym stycznosc czy nie, nikt nie zrobi naprawy przed zgoda ubezpieczyciela z AC. Tak wiec jezeli twoj ubezpieczyciel odmowi Ci naprawy wtedy nie bylo tematu, jezeli wyrazi zgode na
@Odzyskamy_odszkodowanie1: Tak
@devandal: orientujesz się ile to trwa? Dzwoniłem do serwisu, to powiedzieli, że załatwianie formalności z ubezpieczycielem trwa parę dni plus prace lakiernicze tydzień, warto do innego ASO dzwonić z pytaniem czy nie zrobią szybciej?
Problem jest w tym, że za niecałe 2 tyg wyjężdzam na wakacje i chcę 100% pewności, że samochód do mnie wróci. Po za tym samochód zastępczy mam tylko na tydzień i nie chciałbym zostawać
@tertex: nie wiem ile masz elementow do lakierowania ale u mnie byly to jakos 2 elementy i 2 dni robocze, ale zanim auto trafilo na warsztat z tydzien czekaem az czesci sprowadza, no i dodaj chwile na ubezpieczyciela. Skolei innym razem auto stalo 3 tyg. Na warsztacie bo odcieniu koloru nie mogli dobrac. Moral z tego taki ze nie ma zasady. Na twoim miejscu jak sie da nim jezdzic to bym
@tertex: zgłoszenie szkody, wizyta w aso, sprawdź czy mają podpisaną umowę z hestia na oględziny pojazdu to będzie to trwało krócej. Sprawdź czy w assistance masz samochód zastępczy. Zrób cesje odszkodowania na Aso czyli naprawę bezgotówkową i to tyle