Wpis z mikrobloga

xDDD

Film "Jakie wykształcenie jest najlepsze?", czyli co #swiadkowiejehowy uważają na temat studiów, a dokładniej ich Ciało Kierownicze.

Mój ulubiony fragment od 8:55:

Zawsze powtarzem: "Im lepszy uniwersytet, tym większe niebezpieczeństwo". Najinteligentniejsi i najbardziej elokwentni profesorowie będą próbowali przekształcić sposób myślenia Waszego dziecka. Przypominam sobie, jak pewna mama poprosiła mnie żebym spróbował pomóc jej synowi, studentowi prestiżowego uniwersytetu w stanie Rhode Island. Odwiedziłem go, a potem musiałem poinformować tę mamę, że jej syn zaczął wierzyć w ewolucję. Nie mogła w to uwierzyć, dopóki nie powiedział jej tego osobiście. Jakie to smutne!


Albo 4:13:

Młodzi, zadajcie sobie pytania: "Dlaczego zastanawiam się nad dalszą edukacją? Czy chcę zdobyć konkretny zawód lub umiejętności, które pomogą mi służyć Jehowie? Czy raczej pod wpływem presji tego systemu wierzę, że dzięki wyższemu wykształceniu będę bardziej szanowaną osobą lub zapewnię sobie lepsze życie?"


Jeszcze później koleś mówi, jak to Jehowie bardziej niż lekarze i prawnicy, potrzebni są budowlańcy i hydraulicy xd
Jeszcze na takiej medycynie się ktoś o zgrozo o #ewolucja nauczy i co wtedy xD

#sekta #religia #studia #jehowi
13czarnychkotow - xDDD

Film "Jakie wykształcenie jest najlepsze?", czyli co #swiad...

źródło: comment_n08DphffxOVcsklG6e06FSa4qLLgUxbO.jpg

Pobierz
  • 6
@DerMirker: Dopiero to znalazłam :D

Niby coś na zebraniach wspominali o tym, ale u nas takiego nacisku na to nie było, więc i tak większość ludzi szła na studia, bo bez studiów w Polsce z pracą było ciężko. Zawsze przecież można jednocześnie studiować i kształcić się u Jehowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda, że sprzątaczek i grabarzy nie wymienili, przecież to oni po Armagedonie się najbardziej przydadzą
@13czarnychkotow: na szczęście teraz możemy się z tego tylko pośmiać, ale był czas, gdy ogień gorliwości we mnie płonął i mocno w to wierzyłem.

Niemniej jednak żałuję, bo poszedłem na gównokierunek, częściowo kierując się wytycznymi ŚJ, ponieważ na klasę maturalną przypadł mój szczyt zaangażowania w zebrania i głoszenie.