Wpis z mikrobloga

Mireczki Kochane, jest tu ktoś, kto zajmuje się najmem długoterminowym/abonamentem na auto? Bo mam już powoli dość szukania używek - ile to nerwów i czasu kosztuje... Zastanawiam się jaki byłby miesięczny koszt auta w abonamencie przy następujących kryteriach:
- auto do 60 tys.
- wpłata początkowa 20%
- okres 4 lat
- max. roczny przebieg: 20 tys.

Oczywiście chodzi mi o to jak bardzo niską ratę można uzyskać przy takich parametrach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Auto potrzebne do codziennych dojazdów do pracy dla dwóch osób, bo niestety dotychczasowe poszło na żyletki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PS. "Dołóż 200 tys. i kup coś porządnego" - to następnym razem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu #kupautozmikro #leasing #wynajemsamochodu
  • 44
@TomdeX dzięki wielkie za wszystkie informacje. Może w sobotę wybiorę się z żoną na tour po salonach i zobaczymy co nam wstępnie zaoferują, poogladamy auta co by nam w ogóle pasowało - do tej pory jeździliśmy Citroenem C2 więc pewnie każde jakie obejrzymy będzie dla nas super opcją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szrono: Nie no teraz nawet miejskie auta nie odstają wyposażeniem (podgrzewane fotele, automat, navi, różne czujniki, światła LED). Nawet miejscem od starszych aut kompaktowych. Z pewnością wybierzcie się do Kii zobaczyć Rio (naprawdę przestronny samochód), czy nowego Ceeda, który jest genialny i nawet w najtańszej wersji jest dobrze wyposażony no i powodzenia życzę w polowaniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bigger tak jak napisałem, wszystko było obliczane na szybkości dla potrzeb Mirka, który zadał pytanie. Ale jak tak to przeglądam to nie wiem co miałbym tam pomieszać
@Grzegorz-m ktoś z was już tak zakupił autko ?


Właśnie w tym rzecz, że to nie kupno tylko wynajem :) Ja jeszcze z tego nie korzystam, z czysto budżetowych względów, ale jak tylko będzie mnie stać, to na bank się na to zdecyduje. Jest mnóstwo obliczeń, znaleźć je w internecie to 5 sekund roboty, że najbardziej opłaca się właśnie brać samochody w wynajem długoterminowy i wymieniać je co 3-4 lata bo koszt
@Grzegorz-m: Nie masz ukrytych kosztów, spłacasz tylko utratę wartości auta, wszystko wyjaśniłem wyżej, jak cię stać na coś takiego to lepiej wynajem niż kupno z salonu, bo po 4 latach możesz się zdecydować czy chcesz jednak to auto czy może wybrać nowe, a kupując z salonu zostajesz z autem.
@kondzioqr: @TomdeX:
sam kiedyś prześledziłem temat i też widziałem, że to najbardziej opłacalne.

myślicie, że jest to do zrobienia dla os. prywatnej do 1000zł brutto?

Przeglądam te strony, które to wrzuciliście wszędzie widzę ceny w netto.
Czyli mam rozumieć, że wpłata własna początkowa, potem załóżmy 60 ustalonych rat i po tym okresie mogę oddać to auto bez żadnych kosztów i wziąć następne nowe na przykład? Dobrze to rozumiem?
@Grzegorz-m dokładnie tak. Do tego netto dolicz sobie po prostu VAT bo jako osoba prywatna w koszty sobie tego nie wliczysz.

Do 1000 zł coś już ogarniesz, sporo zależy od długości okresu wynajmu jaki podejmiesz.
@kondzioqr: to ciekawe, że teoretycznie za 24 msc wynajem jest mniejsza cena niż za 60 msc, z czego to wynika? z tej strony: https://leasetake.pl/wynajem-dlugoterminowy/?


@Grzegorz-m Obstawiam, że samochód po 60 msc użytkowania jest bardziej zużyty niż po 24 msc, stąd większą cena. Tak jak wyżej pisałem, leasingodawca wlicza w koszty również amortyzację samochodu. Po 60 msc samochód także bardziej straci na wartości niż po 24 msc.
@Grzegorz-m: Strony typu leasetake podają cenę netto, jednak na przykładzie Skody wyliczenia są brutto. Przykład?
RRSO kredytu wynosi 7,34%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) to 57 048 zł (cena auta), całkowita kwota do zapłaty 69 776 zł, oprocentowanie zmienne 1,79%, całkowity koszt kredytu 12 728 zł (w tym: prowizja 3 155 zł, odsetki 3 512 zł, ubezpieczenie komunikacyjne na 1. rok 2 220 zł, ubezpieczenie spłaty kredytu 3 841 zł),
@TomdeX: Czyli w Skodzie musiałbym zapłacić ostatnią wpłatę i auto zostaje mi na własność.


Jeśli chcesz auto na własność, to wszędzie masz możliwość jego wykupu. Kwestia tylko ceny, która zależy od uwarunkowań najmu na jaki się wcześniej zdecydowałeś ;)
@kondzioqr: nie chcę na własność, chce jeździć, lać paliwo i potem oddać :D


Więc zwyczajnie nie wykupujesz auta po zakończeniu najmu, tylko bierzesz inne w kolejny najem, a poprzednie oddajesz :D