Wpis z mikrobloga

#uk #it #programowanie

Mirki, jest taka sprawa, szukam kontraktu w UK, odzew jest całkiem niezły od jakiegoś czasu, ale nigdy nie dochodzi do rozmowy technicznej.
Podejrzewałem, że to może chodzić o moją aktualną lokalizację (nie jestem w UK na miejscu, przez co przegrywam z lokalnymi konkurentami). Pomyślałem, że spróbuję zaimitować moją obecność w UK, zmienię numer telefonu w CV na angielski i lokalizację na Londyn.
Kupiłem kartę, niby mam numer aktywowany, ale też usłyszałem od kogoś, że operatorzy (nie wiem czy wszyscy) oferują konto dla połączeń zagranicznych oraz lokalnych, wtedy taki rekruter z UK może zobaczyć, że zjadło mu pieniądze z tego pierwszego konta, czyli nie siedzę tak na prawdę w UK. I znów jestem w punkcie wyjścia.

Może ktoś robił podobnie i obszedł ten problem?
  • 10
@Arima: rekruterzy z ktorymi mialem do czynienia dzwonia z telefonow stacjonarnych. Poza tym nikt nie bedzie przeciez studiowal billingow, przeciez rownie dobrze mozesz miec numer angielski i byc za granica w jakiejs sprawie.

Uwazaj tylko na warunki zatrudnienia, czasami wymagaja security clearance check, ktory jest mozliwy tylko dla ludzi mieszkajacych ponad 5 lat w UK.
@Arima: gdybys szukal albo sciemnil, ze nie szukasz kontraktu tylko czegos na dluzej to moglbym podrzucic twoje CV szefostwu bo akurat u nas jest pare nowych miejsc. Jak cos to priv.
@Arima: ale po #!$%@? kupowales jakis starter i karte jak mozna normalnie numer z UK na Skype wykupic za jakies smieszne pieniadze i miec klienta Skype na komorce czy na kompie. (sygnal jest taki sam - testowalem bo mam tak przekierowany nr komorki sluzbowej z UK)

Ja mialem podobnie jak szukalem pracy z PL to odzew finalny byl mizerny ale w koncu cos znalazlem. Jak jestem na miejscu to bez problemu
@Arima: @piwniczak:
Szukałem pracy w UK będąc w Polsce (inżynieria mechaniczna) i miałem bardzo dobry odzew. W liście motywacyjnym/mailu wystarczy mieć zapis, że jesteś otwarty na relokację i rozmowę twarzą w twarz.
@ronnie_darco
@UberRam
@narwi
Zrobiłem test, wykupiłem numer na skype, podmieniłem go i lokalizacje w CV i... 0 odzewu, nawet mając lokalizację ustawioną na PL było nieporównywalnie lepiej z odzewem, dziwne. To chyba kwestia tego, że mam zbyt mało doświadczenia na kontrakty (2.5 roku) albo tego, że wystraszyli się numeru. Nawet na kontrakty juniorskie nie odzywali się, a spełniałem z zapasem oczekiwania. Pewnie łatwiej byłoby mi złapać tamtejszy UoP, który średnio mi się
@Arima
Sam mam 2.5 roku doświadczenia i miałem odzew z najlepszych firm w branży (tam gdzie spełniałem wymagania).

Może problemem jest nie lokalizacja a twoje cv/list motywacyjny?