Wpis z mikrobloga

W niedziele kupiłem #xiaomi mi6. Przyszedł we wtorek i od razu problemy, po pierwsze nie działał głośnik od rozmów, telefon łapał jakieś zacinki a najlepsze ze jak przywróciłem do ustawień fabrycznych to podczas próby dzwonienia złapał bootloopa. W czwartek pojechał do serwisu i się właśnie zastanawiam czy nie odstąpić od umowy i zadać zwrotu. Kiedyś miałem mi4 i działał bez zarzutu, potem iOS na 5s mylący strasznie wiec chciałem wrócić do miui. Ale #!$%@? sam nie wiem co teraz począć, miał ktoś tak? Może jakiś wadliwy egzemplarz? Nie chce się potem #!$%@? ze bedzie mi się ciął telefon za 2k cebulionow z 6gb ramu. Nadal uważacie ze #xiaomilepsze ?
  • 21
@mariusz5891: smart-tel na Allegro. telefon miał być fabrycznie nowy, wersja 6gb/64gb. Z automatu wgrane miui 8 global, po aktualizacji do 9 zaczął ciąć i przy próbie dzwonienia wpadł w bootloopa. Jeżeli faktycznie to refub to sram na tego sprzedawcę i rządam zwrotu siana bo to jakas kpina
@mariusz5891: @GleboZgryz: telefon zapakowany jak oryginał. Nowka sztuka, folia, wszystkie nalepki. Serio sprzedał mi refuba? Jak tak to w poniedziałek wsiadam i jadę do Łodzi, z poznania nie ma tragedii. Tak się #!$%@? nie robi. I teraz co? Mam czekać dwa tygle na rozpatrzenie reklamacji ? Jak to nowy telefon?
@Kapittan: Ale my Ci nie powiemy że to jest na 100% refubr. Mi6 już nie jest produkowane chyba od czasu premiery Mi8, no ale w sumie możliwe że sprzedawca miał jakieś leżaki magazynowe. Jeżeli kupiłeś jako osoba fizyczna to masz prawo do zwrotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyna i przy takich problemach na początku proponuję z tego skorzystać
@Kapittan: Odwróć pudełko, prawy dolny róg jest data produkcji. Zastanów się kto ma dzisiaj tak głęboki magazyn by trzymać w nim sprzęt prawie rok? Ale wiesz, to żaden dowód że to refurb. Łatwo rozdawać ciosy na lewo i prawo, dlatego napisałem 90% a nie 100%.
@GleboZgryz: ciężki kontakt z serwisem, telefonu nie odbierają, e-mail maja w dupie tylko kontakt przez jakiś czat. Telefon do nich wrócił i teraz będzie sprawdzany przez serwis, nowy telefon uszkodzony będą sprawdzać dzbany. Czy nie zalany. A nie działał po wyciągnięciu z pudełka
@mariusz5891: przed wykonaniem połączenia zaktualizowałem do miui9 bo system o to prosił, potem musiałem zadzwonić, dzwonię i cisza. Przywróciłem do ustawień fabrycznych bo pomyślałem ze aktualizacja coś #!$%@?, próba dzwonienia i bootloop
@Kapittan: Wchodzisz do dialera i wpisujesz: (gwiazdka)#(gwiazdka)#6484#(gwiazdka)#(gwiazdka)
i tam testujesz mikrofon i głośnik. Jak nie działa to problem jest sprzętowy. Miałem kiedyś mi6 z uszkodzonym mikrofonem. To się zdarza.
@mariusz5891: tez tak myślałem dlatego przywróciłem do fabrycznych. Przy włączeniu bylo słychać trzeszczenie. Przy odpaleniu YouTube restart. A mi6 niby stereo wiec pewnie zware robił głośnik czy coś. Przy próbie ponownego dzwonienia bootloop w kółko, już się nie odpalił a z głośnika dobiegały trzaski :/