Wpis z mikrobloga

#ost #ps4 #nierautomata #gry #muzyka

Post raczej do tych, co grali i mieli podobne odczucia, a jak ktoś nie grał, to proszę nie słuchać tego, tylko zagrać - po co sobie zabawę psuć :)

Mircy drodzy, co ta gra robi z człowiekiem. Wbiegasz sobie na pustynię, wszędzie tylko piasek, w tle leci jedynie płynący instrumental w wersji light. Nagle znajdujesz ruiny miasta na tej pustyni. Wbiegasz i nagle wjeżdża rozbudowany utwór z wokalem z siłą bomby atomowej. To taki prosty zabieg, a taka moc. Włosy od razu się jeżą, ciary na plecach, tak intensywne to jest. Czasem afkowałam na pustyni przez jakiś czas, robiąc coś innego w domu, by po wczuciu się i wsłuchaniu wskoczyć do ruin i znów dostać tych ciar. Gra wykorzystuje ten trik kilkukrotnie w różnych lokalizacjach i za każdym razem jest mocno - podziwiam, jak prosta sztuczka z dynamiką może wywołać takie emocjonalne trzęsienie ziemi u gracza.
  • 19
@KocieTruchlo: Taka mam wlasnie technike, ale jesli nie kupie na premiere to pozniej wartosc odsprzedazy leci w dol, plus po paru miesiacach przecena moze wskoczyc z dnia na dzien i dzis kupie, a jutro bedzie 20$ taniej.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oprócz MGS, grałem w te tytuły które wymieniłeś. Są niezwykłe to prawda, ale która z tych gier sprawia, że na końcu masz okazje spełnić "dobry uczynek", poświęcić coś od siebie aby pomóc drugiemu graczowi. Nie spotkałem się jeszcze z grą tak mocno przepełnioną symbolizmem, filozofią jak Automata. Na necie jest mnóstwo materiałów analizujących to arcydzieło czy to tekstowych czy w formie video.
Sam przyznaje, że nie jest to gra w którą mi
Zapoznawałem się z już z historią i uniwersum Matel Gear, w MGS V grałem. Obczaję twoje linki, może kiedyś zagram w 2, wtedy sam się przekonam czy mgs2 bije Niera, bo 5 to w żadnym wypadku. Ba, nie stoi nawet na tej samej półce co Automata.
Mogę podrzucić więcej linków na temat Niera, ale nie o to chodzi, aby przerzucać się tu adresami stron.
https://planckstorytime.wordpress.com/2017/04/25/nier-automata-analysis/
http://www.digitallydownloaded.net/2017/03/review-nier-automata-greatest-game-ever.html#
@Oak_: Na temat Niera również są długie analizy odnośnie ich podstawowych elementów, po prostu ich nie widziałeś, tak samo jak ja nie widziałem tych które dotyczą MGSa. Powiem Ci tylko tyle, że ogrywałem wiele gier, były w nich tytuły wielkie, wybitne, żaden jednak nie wywołał we mnie poczucie takiej synestezji jak ta gra. Reżyseria, muzyka, wątki filozoficzne, sposób narracji, emocje które ta gra wyzwala. Po raz pierwszy podczas grania w gre
@Oak_: MGS muszę ograć (pozostałe tytuły które wymieniłeś ogrywałem), podobnie Hellblade SS. Lubię gry które starają się być czymś więcej, niż zwykłym klikaniem w klawisze, dostarczające nowych doświadczeń, nawet jak mi się ostatecznie nie spodobają, to i tak doceniam za kreatywność twórców. Pozdrawiam.