Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Dopiero zaczynam grać w PoE i nie bardzo jeszcze ogarniam co i jak. Swego czasu sporo pykałem w Diablo 3, ale wiadomo jak to jest z Diablo.

Zastanawiam się czy jest ktoś chętny "wprowadzić" mnie to gry. Pokazać co i jak, co warto czego nie warto robić i zwyczajnie trochę ze mną pograć.

#pathofexile #poe
  • 10
@drzuo: Rozumiem, że Ty od pierwszego kontaktu z grą wiedziałeś już wszystko. Nic tylko zazdrościć :)

@PrawyKuba: Coś tam już pograłem. Wbiłem chyba 20 lvl wczoraj więc "podstawy" już ogarniam. Korzystam też z filtra i znalazłem builda o którym piszesz. Niemniej dzięki za podpowiedź :)
@Sanawabicz: Generalnie w tę gre można grać casualowo ale zabawa zaczyna się dopiero jak wejdzie się głębiej.

Przede wszystkim - standardowe 10 aktów to jest tylko tutorial, konkretna gra zaczyna się dopiero potem.

Nie polecam na początek układać własnych buildów, to bardzo trudne. Skorzystaj z gotowych, podumaj jak działają i jak ogarniesz mechaniki po paru ligach to możesz się bawić w robienie własnych. Buildy dostępne sa na forum, ewentualnie ta stronka:
@Sanawabicz: A i jeszcze, ogólnie to w grze są ligi.

Masz ligę standardową, "wieczną", gdzie możesz mieć postać która nie zniknie.

Co jakiś czas (co 4 miesiące?) startują ligi specjalne - każda taka liga zaczyna się od zera (nowa postać) i ma jakieś nowe mechaniki w sobie. Po zakończeniu postac "spływa" do ligi standardowej i możesz dalej nią tam grać jak chcesz. Ekonomia na takiej tymczasowej lidze jest zupełnie inna niż