Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Noszę się z zamiarem zakupu swojego pierwszego teleskopu i tak czytam, oglądam, ale chciałbym porady. Potrzebuję sprzetu, z którym nie będe miał problemu, żeby go gdzieś przewieźć, bo neistety obserwacje wiążą się z tym, ze musze wyjechać za miasto. Do tego chciałbym móc robić przez ten teleskop jakieś zdjęcia, tylko tutaj to już zupełnie nie wiem z czym to się je. Może ktoś coś pomóc, doradzić?
#teleskop #astronomia #astrofoto
  • 23
  • Odpowiedz
@gunsIinger: załóżmy, że wszystko co się da. Księżyc, planety, jakies bliższe gwiazdy. Nie wiem dokładnie jaki jest rozstrzał i czego się mogę spodziewać tak na prawdę... aktualnie nie mam też w jakiś sposób ogrnaiczonego budzetu. Chciałbym pogadać z kimś, kto się zna na rzeczy i wtedy zadecydować :)
  • Odpowiedz
@mpisz: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i
  • Odpowiedz
@gunsIinger: Tag przejrząłem i chyba tonę od nadmiaru inforamcji.. xD

Zakładam, że chciałbym jakąś więksża lunetę, przez którą podejrże też mgławice, ale jednym z głównych punktów jest to,ze chciałbym, żeby było to urządzenie dość mobilne, bo tachanei 20kg na plecach nie jest przyjemne :D

Chciałbym coś, co wezmę, rozstawię i bede mógł się bawić, żeby w jakiś sposób po prostu wystartować, potem się zobaczy, bo wiadomo, że jak się spodoba to
  • Odpowiedz
@gunsIinger: Chce wydać 1500 zł, kupić coś z czym wyjde sobie na zewnątrz, rozstawię graty i będę mógł się pobawić nie zważająć na podmuchy wiatru :P

@flamezz: Jakiś konkretny sklep? Coś warto dokupić?
  • Odpowiedz
@mpisz używam telefonu i starej lustrzanki.Mam w planach zakup napędu do montażu aby robić zdjęcia mgławic .Czego się wystrzegać? Kamerek do astrofoto za ok 1000zł w tej cenie to gowno
  • Odpowiedz