Wpis z mikrobloga

@pafcyk: nie wiem nic więcej, to tylko copy paste plus dodanie coś od siebie tak ja to rozumiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

cały świat teraz czeka na te decyzje nie tylko ty, po tym co opublikowali dzisiaj kurs spadł z 8200 do 7900 i powoli chyba będzie spadał, wyjście z 6k to też chyba nie przypadek tylko właśnie te etefy
@plaisant: jesli jest 20 wnioskow, to jest parcie. Ja wyobrazam sobie brokera, ktory dzwoni do inwestora z informacja ze zeszly rok byl swietny i ma do przodu 20%, a inwestor mu na to ze somsiad ma 1000% bo zainwestowal w bitcoina i wlasnie wymienil auto i kochanke, i ze on tez tak chce. Przeciez na tradycyjne gieldy musi byc parcie inwestorow na wprowadzenie krypto, ciekawe jak czesto w grudniu brokerzy musieli
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pafcyk: serio pytasz? spójrz na kurs, najpierw hype, że bedo etefy, cena #!$%@?, chociaż co poważniejsze źródła mówiły, że ni #!$%@?, etf w obecnej chwili nie ma szans, wczoraj info, że wniosek odrzucony i kurs momentalnie zaliczył dump. Otwórz te #!$%@? oczy!
@miglanc102: a czy przy wycenie kursu spolek publicznych tez tak nie ma? To jest normalne ze inwestorzy moga reagowac gwaltowniej podczas gdy z rynku splywaja wazne informacje makroekonomiczne.
@pafcyk: przecież to proste, giełdy nie są regulowane, mogą wpisywać do order booka co chcą, to norma w krypto, wiadomo o tym od dawna,
poza tym przy tak małych wolumenach wystarczy kilka milionów dolarów żeby zrobić z kursem co się chce,

ten tzw marketcap btc to fikcja, w rzeczywistości ten rynek to kilkadziesiąt milionów dolarów a to dla funduszy inwestycyjnych jak drobne na dziwki,
@r123: W jaki sposob wplywac na order booka? Fakeowe transakcje? Falszywe zlecenia (niezrealizowane) nijak nie steruja kursem.
Wydaje mi sie ze gield juz jest na tyle duzo, ze jakakolwiek zmowa jest niemozliwa.

Zgadzam sie - obecny market cap btc to jest pierdniecie w porownaniu z globalnym rynkiem finansowym
@pafcyk: no przecież silniki giełd nie są audytowane tj giełdy regulowane,
to tylko kawałek softu, operator giełdy może wstawić do orderbooka co chce, sam ze sobą zrobić fejkową transakcję, cokolwiek, zwłaszcza duże giełdy maja dzięki temu możliwość wpływu na kursy,
zmowy też nie są takie niemożliwe,
jak widać po tether

jest tylko kilka giełd co mają jakiekolwiek wolumen reszta to pseudo giełdy z obrotem 1 btc na dobę