Wpis z mikrobloga

Mireczki: bezbożne arachnidy atakują raz po raz kolonie ludzkie, siejąc zniszczenie gdzie tylko się pojawią. Ministerstwo Uzbrojenia poszukuje planów i oprogramowania karabinu szturmowego by wysłać na front wszystkie dostępne siły. I ty możesz uratować przyszłość ludzkości! Arachnidy się same nie pozabijają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

DO YOU WANT TO KNOW MORE? #pdk

Kumpel podrzucił mi zabawkę do rozpracowania i uruchomienia (wraz z kamizelką). Ma ktoś schemat płytki / wsad? Kusi mnie by po prostu i karabin i kamizelkę wyflaczyć i włożyć arduino do środka, dołożyć moduł NFC i parę innych bajerów. jakieś konstuktywne uwagi na ten temat?

#elektronika #chwalesie #qwarqqmajstruje
Pobierz q.....q - Mireczki: bezbożne arachnidy atakują raz po raz kolonie ludzkie, siejąc zni...
źródło: comment_ldUn8OPpmWGfdIFtKaMXpPqQ6OSQ88NZ.jpg
  • 6
@Broximon: w sumie najważniejsze dla mnie teraz pytanie to jak sprzętowo to powinno wyglądać. bo najprawdopodobniej programować to bedzie ostatecznie kumpel

@asdasdce2w: karabin na podczerwień. przerośnięty pilot, na kamizelce są odbiorniki. do zabawy typu laser-tag
@qwarqq: Sprzętowo? Odbiornik z demodulatorem (TSOP4840 na przykład) wpięty w mikrokontroler na pinie obsługującym przerwania, przy czym można ich wpiąć kilka równolegle albo podzielić na kilka grup żeby mieć kilka stref trafienia. W kwestii nadajnika - podpinasz mocną diodę IR (np. TSAL) przez tranzystor do mikrokontrolera, ja robiłem tak że dioda pracowała na pełnym napięciu baterii (cała reszta na 5V) ale w trybie impulsowym - podanie ciągłego sygnału momentalnie ją paliło.
@qwarqq:
Tu masz dużo wiedzy i projekty na PICach
http://www.lasertagparts.com/mtdesign.htm

Również jak mirek wyżej brałem się za zrobienie czegoś takiego z 5 lat temu, ale kolega kupił 16 markerów do paintballa i porzuciłem projekt.
Miałem zrobiony na AVR na płytkach prototypowych nadajnik - dioda IR kluczowana tranzystorem(jak wyżej - szybkie mignięcia, bo przy ciągłym świetle by się spaliła), soczewkę z lornetki założoną na opakowanie po tabletkach musujących. Oraz odbiornik do max