Wpis z mikrobloga

Nie sposób ocenić skali gniewu i determinacji ludu Warszawy, które pchnęły go do walki z niemieckim okupantem. Powstańcy walczyli o godność, świadomi, w jak dramatycznej sytuacji przyszło im działać – w czasach gdy nie było prostych odpowiedzi na żadne pytania. Powstańcy walczyli z nazizmem, za wolność naszą i waszą – należy im się za to nasza pamięć i szacunek.

Dziś brunatni bojówkarze znów spróbują ukraść rocznicę powstania Polkom i Polakom. Jednak nade wszystko będą próbowali ukraść ją samym uczestnikom i ofiarom cywilnym powstania. Nam – polskiemu społeczeństwu – nie wolno jest się na to zgodzić.

#powstaniewarszawskie #historia #polityka #partiarazem #razem #neuropa #4konserwy


Źródło
Pobierz Tom_Ja - Nie sposób ocenić skali gniewu i determinacji ludu Warszawy, które pchnęły g...
źródło: comment_mZSwy4SshcrgODV2zhM8rnVYGE0HPBDj.jpg
  • 12
Pod tym znakiem walczyli tez żołnierze których podobni Tobie uznają za faszystów i to w znacznej liczbie.


@ImInLoveWithTheCoco: Cóż, jeśli mowa o ONR i tym podobnych środwiskach, nie "podobni @Tom_Ja" uznają ich za faszystów, ale oni sami z dumą twierdzili, że są polskimi faszystami, więc nie wiem, o co się dąsasz. Hitlera też wielbili, póki nieszczęśliwy zakręt historii nie sprawił, że to nagle oni stali się tępionymi przez swoich idoli
@Andreth: Nie fakty, a ich marna interpretacja przez trolla z RAZEM. Powstanie nie było przeciw faszyzmowi, a przeciw Niemcom i to jest fakt.

sami z dumą twierdzili, że są polskimi faszystami, więc nie wiem, o co się dąsasz


poproszę o cytaty.

Hitlera też wielbili

Raczej podziwiali, ale podziwiał go tez Ford i Times i ciezko się im dziwić.

Udało się w końcu życiową ambicję kolaboracji z hitlerowcami zrealizować części NSZ, tej
Raczej podziwiali, ale podziwiał go tez Ford i Times i ciezko się im dziwić.


@ImInLoveWithTheCoco: O proszę, wielbiciel Hitlera sie ujawnił. Esesmanów dzisiaj też czcicie, czy wyjątkowo 1 sierpnia kapliczki nie stawiacie Degrelle i jemu podobnym?

Idź się lepiej tarzać po chodniku bo ci to lepiej wychodzi.


@ImInLoveWithTheCoco: Oj, biedne nacjololo łyknęło fejka. Czemu nie jestem zdziwiona?

O Śwętokrzyskiej będę brał wiedzę od historyków, a nie od oszołomów.


@ImInLoveWithTheCoco:
Niemcy pechowo nie byli zainteresowani utworzeniem w Polsce rządu kolaboracyjnego


@Andreth: Chyba mało wiesz o historii. Niemcy czynili liczne próby, tylko chętnych w Polsce nie było.

kolaboracji z hitlerowcami zrealizować części NSZ


To oczywiste kłamstwo. A jeśli jest inaczej, to wskaź źródło. Bo powielasz komunistyczną propagandę z czasów stalinizmu w Polsce. Gratuluję bezmyślności. Dość wspomnieć, że to właśnie w oddziale NSZ walczył Kieżuń w Powstaniu Warszawskim. I teraz zagadka - z
O proszę, wielbiciel Hitlera sie ujawnił. Esesmanów dzisiaj też czcicie, czy wyjątkowo 1 sierpnia kapliczki nie stawiacie Degrelle i jemu podobnym?


@Andreth: o proszę, przekręcane słówek xD

Tak, tak, znani jesteście z szacunku dla wiedzy historyków z bogatym dorobkiem naukowym felietonów w Radiu Maryja i Naszym Dzienniku. Tak trzymać!

No jeśli Ty w myśl ZSRR i PRL propagandy uznajesz Świętokrzyską za jednostkę kolaboracyjną to jak traktować Ciebie powaznie i Twoich historyków?
przekręcane słówek


@ImInLoveWithTheCoco: Jakich "słówek"? Grzecznie pytam, czy otaczacie kultem Degrelle też 1 sierpnia czy robicie wyjątek? Bo chyba czci oddawnej temu esesmanowi nie zaprzeczysz? A krzyż celtycki (symbol norweskiej partii nazistowskiej) dziś też będzie eksponowany tak jak przez cały rok?

Jednostkę która wyzwalała obozy,


@ImInLoveWithTheCoco: xD Jeden obóz. I może datę podasz? Bo jest ta data bardzo ciekawa. Po okresie owocnej współpracy z Niemcami. Niestety, misiu, faktów nie załgasz.