Wpis z mikrobloga

Witam Mireczki i Mirabelki!

Poprzednią książkę, czyli It - Stephen King oceniliście na: 6,9. To mniej niż na lubimyczytać.pl (7,8). 68% Mirków jej nie czytało.

Dzisiaj ocenimy.. Władcę Pierścieni - J. R. R. Tolkiena. I oceniamy całość! Drużynę Pierścienia, Dwie wieże i Powrót Króla. Co sądzicie o fantastycznym klasyku? Dajcie znać w komentarzach i ankiecie.

Krótki opis fabuły:


Jeśli chcecie być wołani do kolejnej ankiety, na dole jest komentarz do tego stworzony!

Następną książką będzie Metro 2035! Zamkniemy ładnie trylogię, i podsumujemy wyniki ()

#wykopowelektury <- tag do obserwacji / czarnej listy
#ksiazki #literatura
Pobierz
źródło: comment_ctsXfaEbx7HARkxug9WZzcp3lj9ucMuJ.jpg

Jak oceniacie książkę?

  • 1 4.8% (74)
  • 2 0.4% (6)
  • 3 0.9% (14)
  • 4 1.3% (20)
  • 5 1.3% (20)
  • 6 2.6% (41)
  • 7 5.2% (81)
  • 8 10.1% (156)
  • 9 16.6% (257)
  • 10 56.8% (881)

Oddanych głosów: 1550

  • 59
@gaaraddz: > przydługie opisy.
To jedna z magi Tolkiena, opisy :D Kolejne to wpływ jego przeżyć z życia na kreacje postacie, jak np. Ungloianta pochłaniająca świat niczym pająk który ugryzł go w nogę jak był dzieckiem i pochłonął światło radości tego słonecznego dnia. Żartuje, trochę na siłę, ale wiele elementów kreacji świata przez Tolkiena można nagiąć do faktów z jego życia.
@Dele: Rewelacyjna, ważna książka, jedna z najlepszych jakie czytałem w życiu - a doceniłem ją w pełni dopiero po latach, gdy otworzyłem się na jej "pełniejszy" kontekst i wymiar pozaprzygodowy. Pomogła mi w uporządkowaniu wielu wartości, serio.

Szanuję jak szalony, polecam też zapoznanie się z biografią Tolkiena (jest ich zresztą bez liku, nie pamiętam którą czytałem, ale była bodajże połączeniem biografii jego i C.S. Lewisa). Jego przeżycia z I Wojny Światowej
@Dele: Czy nie lepiej zamiast komentarza "Czytałem tę książkę" liczyć osoby które zagłosowały (jest ich więcej). Można też dać w ankiecie opcję "nie czytałem książki" więcej osób by się na to załapało.