Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś chciałby nauczyć się #programowanie i zostać #programista15k i jest w liceum lub trzeciej gimnazjum / ósmej podstawówki? Myślę, że mogę zaoferować komuś mentoring :)

Jeśli znasz język angielski w stopniu swobodnego czytania i pisania i chcesz w sierpniu rozpocząć naukę programowania a przy okazji nie masz kija w dupie, to odpisz proszę w wątku. Napisz, co już umiesz i czego chciałbyś się nauczyć i może pokaż, co już zrobiłeś. I daj plusika, żeby też inni widzieli i może też zaproponowali swój własny #mentoringit

Ja ze swojej strony oferuję pół godziny dziennie, możliwość pogadania, spotkania się w Gorzowie (od 20. sierpnia we Wrocławiu). Mam dwa lata komercyjengo doświadczenia, zero w open source i tytuł inża. Już mam doświadczenie z uczniami (korki) i stażystami (mentoring na stażu).

Z chęcią pokażę, opowiem, nauczę: Python (web i data science), Scala, AWS, zsh, linux (Ubuntu) jak działa Agile, jak się pracuje z Jirą i Confluence, jak działa komputer :D

Koszt za moje pół godziny: 0 złotych i Twoje 2-3 godziny pracy własnej :)

Zieloni (ale założeni przed 1. sierpnia) i różowe biorą udział :) Pilotażowo dogadam się i ruszę już dzisiaj z jedną osobą.

Repost, bo nikt w sumie się nie zgłosił a teraz jest więcej ludzi :) #python #aws #nauka #naukaprogramowania
Pobierz
źródło: comment_H8LfTPLFFsGIQGvRCnKQ6nUVxzCO3n9r.jpg
  • 21
@awsucks: w programowaniu doszedłem do początków programowania obiektowego i coś tam używam tych klas, ale nie mogę się przestawić na to, nie jest to takie intuicyjne jeszcze dla mnie, umiem jakąś prostą stronę w php zrobić z rejestracją, logowaniem, walidacją danych, dodawaniem się do znajomych, wyświetlanie profilu itd, na początku nauki zrobiłem takiego pseudo rpga tekstowego w pascalu. W moim programowaniu najgorsze jest to, że nie wiem w jakim kierunku chcę
@awsucks: Hej jestem studentem, ogólnie sam myśle o tym aby zacząć uczyć dzieciaki programowania w języku Python, obecnie tworze proste programy, algorytmy oraz rozwiazania zadań maturalnych w języku python a także z wykorzystaniem biblioteki Trutle. Z chęcia się doucze, bo nauczycieli brak! :) pozdrawiam
@awsucks: narazie nie :) mam zrobione z 2 lat :D jak podasz maila to ci wysle ;) 6 kodow. strasznie wolno mi idzie ze wzgledu na brak czasu a i zadania maturalne nie sa latwe wiec podziwiam tych co to robia w godzine :D