Wpis z mikrobloga

co do CFG - nie odważyłbym się wejść na takiej górce ;)


@Saper86: warto zobaczyć emocje cenę i wyniki dla CRJ oraz CFG. Pierwszy - wydanie gry w dobrej atmosferze itp. CFG - wręcz przeciwnie. W tle przebija się też wynik ściągnięć gravity Ridera od VIVID - 40% w 3 dni.
Ja głupi kupiłem w dniu premiery 14 sierpnia CFG i uśredniłem 16/17 sierpień - za wcześnie ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
@szcz33pan: A czemu ma się nie podnieść?, zalew złych newsów ze strony 11b (przesuwanie kolejnych premier CoM (bo maja jakis big deal z kimś), FP na konsole, wersje na switcha), Ci co są krótkoterminowo, mogą się niecierpliwić, a co najwazniejsze trzeba pamiętać że FP sprzedaje się bardzo dobrze!!, niższe wyniki wynikają z ODPISU na premie, warto wspomnieć że niektóre rekomendacje są wciąż podtrzymywane po wynikach (np Wooda na 560 :))
  • Odpowiedz
odpowiedz


@WykopowyInformatyk: przeczytaj dialog w tej nitce. Twierdziłeś, że skoro fundy biorą po 450 to przecież nie będzie spadać. Wyniki pisałeś, że miały być dobre.
Jasne cena może pójść do góry, ale nie sądzisz, że jednak byłeś zbyt emocjonalnie zaangażowany w spółkę i widziałeś tylko jeden kierunek?
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Tak i nie, NIKT nie brał pod uwagę takiej wielkiej kwoty odpisu, ja przyznaję się także że nie, a sprzedaż o ok 15% niższa od moich oczekiwań (co nie zmiena faktu że w/g reko na 526 :)), i jak mam być szczery wogóle nie rozumiem co się dzieje na kursie - jakby spólka miała bankrutować :). Ale ja dalej widzę tylko jeden kierunek, gdyż jak cały czas powtarzam, wszedłem w
  • Odpowiedz
@WykopowyInformatyk: masz kapitał na dokupienie na takiej promce? Ja sprzedam VIVID i wrzucę trochę w 11bit, bo rzeczywiście spółka ma perspektywy, ale widzę więcej niż jeden kierunek - warto teraz dokupić na spadkach aby uśrednić,a idealnie było sprzedać po 470-500 (szczyt był po 550, ale trudno tak trafić) - żeby teraz kupić po 320.
Kup i trzymaj w długim terminie nie zawsze popłaca!
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Niestety powiem szczerze, że trochę źle zrobiłem cały "niepotrzebny" pieniądz wydałem na kupno 11b zaraz po wynikach (za 370zł kupowałem :/), i kusi teraz mocno, aby coś lekko z poduszki finansowej (która jest dość spora) wziąć. ale obiecalem że poduszki nie ruszę.

Ps też o tym myślałem, ale jakbyś sprzedał za 500zł pewnie odkupiłbyś za 450zł :), szczególnie, że absolutnie nikt nie brał pod uwagę że kurs się tak osunie
  • Odpowiedz
@WykopowyInformatyk:
Ja uważam, że lepiej jednak wejść w 10 spółek. 5 padnie, 2-3 wyjdą całkiem spoko, jedna dobrze, a trzecia zwróci z dużą nawiązką straty z pięciu pierwszych.

Graj tylko kapitałem ekstra i tylko zgodnie z planem. Jak nie miałeś rezerwy na dokupienie teraz to nie wrzucaj dodatkowej kasy. Ja sprzedam na dniach vivid i kupię 11bit.
W załączniku moja historia z 11 bit

PS. Zainteresuj się ULTGames - jak dla
szcz33pan - @WykopowyInformatyk: 
Ja uważam, że lepiej jednak wejść w 10 spółek. 5 p...

źródło: comment_qdb57WHNSXHDlhjQhtDQM892MTwDKHRt.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Tylko tu teraz pytanie jakim kapitałem grasz. Nie ukrywam że gram kapitalem dość dużym, i mam mocno ograniczone pole do wyboru spółek i dla mnie dośc ważna jest płynność (tzn abym w szybki sposób mógł spienięzyć akcje spółki). W niedalekiej przyszłości właśnie myślę nad większym rozwarstwieniem portfela, ale to chyba dopiero w drugiej polowie przyszłego roku, jak mniej już będe pracował.

PS Bardzo fajne rozegranie :)

Dziękuje za wskazówkę napewno
  • Odpowiedz
@szcz33pan: Tak, kupiłem :), wydawało mi się, że nawet w jednym z postów o tym napisałem :), średnią mam prawie 12zł, cały czas trzymam nie sprzedaję :) Dzięki za dobrą porade inwestycyjną!, zresztą tak samo jak 11bit, trzymam cały czas i będe trzymał jeszcze trochę czasu, w międzyczasie cały czas dokupując
  • Odpowiedz