Wpis z mikrobloga

@RobaxX: Musi mieć przynajmniej 3-4 wyjścia do podłączenia kabla. Dobrze by było gdyby obsługiwał to 600mb. Nic więcej mi się nie przypomina. Niestety i tak musi wylądować w skrzynce razem z modemem, żeby zapewnić połączenia po gniazdkach, chyba że jest jakieś lepsze rozwiązanie.
@RobaxX zgaduję że chciałby mieć zasięg w całym mieszkaniu i pozostać przy aktualnej prędkości internetu

@Ormion Nie jestem jakimś wybitnym ekspertem, ale wydaje mi się, że do PC kabel i tak najlepszy, a do wifi to byś musiał mieć chociaż jeden repeater, bo pokryć 70 m^2 zasięgiem jednego routera... Zaboli w kieszeń.

Wiem z doświadczenia, bo niecałe 60m^2 i się router z UPC obsrał. W jednym pokoju nie ma wifi...

A konkretne
Napisałem 70, chodziło mi o 50m2 . Powinno więc wyjść łatwiej :P
@Filala: Taki jest plan, Pc połączony kablem. Tylko jeszcze konsolę chciałbym po kablu połączyć, a ona jest już w innym pokoju ;/. Pomysł był taki, żeby doprowadzić internet do gniazdek sieciowych i w ten sposób spokojnie wszystko podłączyć. Wymaga to jednak routera w skrzynce, koło modemu.
@Ormion: Sam jestem w trakcie remontu i u siebie do skrzynki wsadzam RB3011 ze względu na ilość portów. Jeżeli 5 Ci wystarczy to wtedy RB750Gr3 na lata. U siebie będę dawał dwa AP ale tobie spokojnie wystarczy jeden gdzieś centralnie (na 5GHz żeby dobrze działało i tak musiałbyś w każdym pomieszczeniu osobny AP dać) RBcAPGi-5acD2nD albo UAP-AC-LR. Budżet przekracza ale to już wg mnie bardzo dobre, bezpieczne i z perspektywami rozwiązanie.
@Ormion: W Twoim przypadku nie ma praktycznie żadnej różnicy między AP. Mikrotik trochę rozbudowany jest także to nie jest prosta konfiguracja jak w standardowym routerze. Z drugiej strony on już ma wstępną konfigurację z WAN na pierwszym porcie i LAN na pozostałych więc teoretycznie wpinasz i działa.