Wpis z mikrobloga

#raspberrypi #arm #linux #hadoop #bigdata
Nareszcie, po długim okresie zbierania podzespołów, udało mi się uruchomić mój pierwszy cluster raspberry pi. W założeniu sprzęt ma służyć głównie do nauki i testowania różnych aplikacji powiązanych z Big Data. Dodatkowo w przyszłości planuję pobawić się Dockerem. Po kilku dniach walki z konfiguracją, stwierdzam, że był to bardzo dobry pomysł, nauczyłem się wielu nowych rzeczy i zapewne wielu się jeszcze nauczę. Polecam wszystkim, których zawsze interesowało jak coś działa od strony backendu. Żadne szkolenie online, nie da tyle co zabawa na żywym organizmie :)
figiel - #raspberrypi #arm #linux #hadoop #bigdata
Nareszcie, po długim okresie zbie...

źródło: comment_KkWaqOtJSjfbpz4A615Fm4TExax2kfyG.jpg

Pobierz
  • 14
@figiel: Tylko ja się pomyliłem kilka razy w pracy i nie na malinkach :P
Ale zabawka fajna - jak dojdziesz do dockera to polecam swarma jako "klastrowanie" kontenerów.
Możesz też spróbować napisać coś co liczy równolegle
Ewentualnie jak chcesz się też we frontend pobawić to postaw sobie haproxy i oibaw się w www HA czy też backendy statyczne + dynamiczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lukimaz: ogranicza cię jedynie wyobraźnia:) Jeśli nie masz pomysłu do czego może służyć taki cluster, poszukaj inspiracji na yt/google. Ja wykorzystuję w/w sprzęt do nauki konfiguracji hadoopa, oraz chcę się oswoić z linuksem, a konkretnie z konsolą:)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drag_op: póki co walczę z hadoopem, ale z tego co czytałem docker/kubernetes w miare sensownie działają, jeśli chodzi o wydajność.