Wpis z mikrobloga

Kupujcie wideorejestratory. Choćby dla swojego spokoju. Niedawno miałem akcje z "rasowym drajwerem". W skrócie : droga krajowa. Jadę autem dostawczym. Jadą 2 ciężarówki, za nimi 2 osobówki i potem ja. Pierwsza osobowa wyprzedza ciężarówkę. Druga się nie garnie ale czekam aż będę miał miejsce z przeciwka. Daleko jedzie osobowka ale mam miejsce więc zaczynam spokojnie wyprzedzać ta osobowke ale nie chce się wciskać między ciężarówki więc puszczam wcześniej kierunkowskaz żeby wjechać przed tą osobówkę i wtedy się zaczyna. "Pan" kierowca dodaje gazu, zaczyna migać światłami, trąbić i podjeżdża mi nie chcąc mnie wpuścić. Z naprzeciwka samochód coraz bliżej a ten nic. Trąbię ale nic to nie daje. Wybierając między czołówką a zepchnieciem delikwenta wybieram to drugie ale jakimś cudem udaje mi się zmieścić. I pierwszy raz w życiu choć jestem przeciwnikiem takich zachowam to jednak wciskam hamulec do spodu. Udaje mu się wyhamować i dopiero wtedy przestaje migać światłami i trąbić. Nie spisałem rejestracji bo nie myślałem że to taki #!$%@?. Gdybym miał nagranie to odrazu wysłałbym na policję bo inaczej nie ma szans takich jak on uświadamiać co zrobił. Najlepsze ze potem wogole nie wyprzedza ciężarówki jak patrzyłem w lusterka tak mu się spieszyło. Pierwszy raz w życiu taka akcja, ciśnienie skoczyło. A sezon urlopowy w pełni więc takich "rasowych dtajwerów" napewno jest więcej. Uważajcie na siebie na drodze, nigdy niewiadomo kto lub raczej co przed nami jedzie.
#polskiedrogi #polskajazda #drajwer #drive #kierowcy
  • 24
@ironek105 gdzie ci się spieszy? Jest za ciężarówką ktoś jeszcze to poczekaj chwilę minuta więcej cię nie zbawi, bo zazwyczaj ktoś taki też będzie wyprzedzał. Sam powodujesz niebezpieczne sytuacje, po prostu poczekaj na swoją kolej, a nie zabierasz się za wyprzedzanie busem z końca kolejki i jeszcze chwalisz się że go wyhamowałeś. Jak dla mnie siebie warci jesteście, zraniona duma na drodze...
@tellet
Nagralbym że jest miejsce, z przeciwka też miejsce mam, manewr wykonany spokojnie i bez wymuszenia a później nie mogę wjechać dopiero w ostatniej chwili :-) coś tam by zawsze dało :-) wiadomo, że najlepiej było kulturalnie my #!$%@?ć ale cóż :-)