Wpis z mikrobloga

Sam nie miałem złego dzieciństwa, ale kisne z czytania takich komentarzy xD Te złote rady ludzi, którzy mieli normalną rodzinę, a najgorszą chwilą było to kiedy mama nie kazała pograć więcej na kompie albo wyjść na dwór xDDDDD #!$%@? urodzisz się w Etiopii, ale wszystko zależy od Ciebie zawsze możesz stać się kimś, wystarczy chcieć xDDDDDDDDDD
Pamiętajcie jak rodzice pomagają albo ktoś inny to jest nawet trudniej niż jakbyś zaczynał od 0.
@Paula_pi: nie czaisz że po takim dzieciństwie odechciewa się czegokolwiek? Raz, że widzisz różnice między sobą a rówieśnikami z kochających rodzin. Dwa, przez zaniedbanie emocjonalne nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować, bo nawet nie wiesz jak. Możesz starać się adaptować i naśladować "normalne" zachowania, ale widzisz, ze to sztuczne. I to nie kwestia wzięcia się w garść, bo po prostu nie widzisz celu.
Oczywiście są osoby które nic nie robią i
@Namenick: To zależy od dziedziny. Masz racje, ze czasem trzeba mieć koneksje.
@efilista słuchaj skarbie, tez nie miałam lekko w życiu. Ale kiedyś sobie obiecałam, że zrobie wszystko żeby moje dorosłe życie wyglądało inaczej. Owszem pracowałam ciężej niż inni, trochę mnie dupa bolała jak innym rodzice pomagali finansowo na studiach a ja musiałam zapieprzac na nockach ale kur wa da się.
@efilista: bo to podstawa. Dopóki jesteś biedny jesteś gorszy dla społeczeństwa. A to wpędza w kompleksy. Ogarniesz swój status majątkowy to łatwiej ci później ogarnąć się psychicznie
@Paula_pi: przeciez wiekszosc co mialo biednych rodzicow tez zostaje biedakami, tym bardziej alkoholikami jesli ich rodzice nimi byli, zobacz sobie co to dorosle dzieci alkoholikow. Wychowanie ma ogromny wplyw na psychike ludzi, im nie wystarczy wziac sie w garsc i do nauki, musi ich ktos do tej nauki pokierowac.
To ze ty masz taka psychike ze dalas rade to nie znaczy ze inni taka maja. Psychologia jest jedna z tych dziedzin
@TurboDynamo: Zawsze macie wymówki to nie pierwsza taka rozmowa na wykopie. A prawda jest taka ze każde dziecko alkoholika mogło coś zrobić ze swoim życiem.
Mówisz, ze to niełatwe, wiem. Ale w szkole są psycholodzy, pedagodzy, ludzie z którymi można pogadac. Wesprą psychicznie i nawet finansowo jeśli np nie masz na książki. Ale tak łatwiej narzekać
@LajfIsBjutiful: Zamartwianiem sie i pisaniem takich wpisow nic nie zmienisz. A moglbys ten czas i energie wykorzystac na cos co przynioslo by rezultat i wyszedl bys z przegrywu.
Jestes gruby, chudy, poczytaj o dietach i zacznij cwiczyc, robic pompki itd. nic do tego nie potrzebujesz.
Nie potrafisz sie ubrac? Poczytaj o modzie i powoli przy kolejnych okazjach kupuj takie ubrania aby w koncu uzbierac cos sensownego i lepiej wygladac.
Zaloz konto
A prawda jest taka ze każde dziecko alkoholika mogło coś zrobić ze swoim życiem.


@Paula_pi: moglo ale ma wpojone wartosci biedakow i ich myslenie. Nie oceniaj innych swoja miara. Jak rozumiem jestes madrzejsza od spolecznosci psychologow. Przynaj ze twoj przypadek to troche mala proba badawcza.

Mówisz, ze to niełatwe, wiem. Ale w szkole są psycholodzy, pedagodzy, ludzie z którymi można pogadac. Wesprą psychicznie i nawet finansowo jeśli np nie masz na
@Wygryw11 nie uczył się w domu bo nie miał warunków przez #!$%@? ojca. Lepiej brzmi? Ja rozumiem że Oskarkom z dobrych domów łatwo jest powiedzieć że no przecież wystarczy się przyłożyć do nauki, ale wyobraź sobie że jeśli w pokoju obok drze jape #!$%@? ojciec który zamiast ci pomóc w odrabianiu lekcji drze mordę aż sąsiedzi chcą wzywać policję, to trochę to jednak życie utrudnia. Jak sam #!$%@? się na przegrywów i
Problemem jest nie wychowanie, ale geny.

80% społeczeństwa pozostaje do końca w klasie społecznej, w której się urodziła, pozostałe 20% idzie w góre lub w dół.

Wychodząc z pato rodziny od razu chcielibyście luksusowe życie, sportowe auta i domy/apartamenty na własność, ponieważ to dostaje ten 1% znienawidzonego przez was społeczeństwa.

Dla was sukcesem będzie jak nie zostaniecie alkoholikami bez szkoły, dorobicie się mieszkania na kredyt i zadbacie o to by wasze potomstwo