Wpis z mikrobloga

Jakie są ARGUMENTY przeciw 'szkodnikom' z PiSu?

W #wiadomosci codziennie pokazują Rostowskiego, który mówi, że nie ma pieniędzy na #500plus , zachwalają jak to dobrze i wspaniale się żyje, jak to Polacy w dostatek obrastają.

Niby rozdawnictwo jest złe, obciążenia fiskalne złe, ale czy mógłby ktoś to pokazać na jakiś wskaźnikach makroekonomicznych, danych idących w dół na przestrzeni ostatnich lat.
Samo jest źle i już nie wystarcza.

Przejrzałem kilka znalezisk, poza tym że 'rząd wspiera patolę', 'zus zbankrutuje' i za kilka lat Grecja nie ma żadnych konkretnych argumentów.

#pis #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazprawakow #polska

(Wpis taki pojawił się już nocą, jednak bez konkretów ))¯_(ツ)_/¯ https://www.wykop.pl/wpis/34243759 ) #polityka
  • 32
@tepiciel_absurdow: wystarczy uruchomić rozum - pieniędzy nigdy nie było na wszystko, deficyt w budżecie byl zawsze a tu nagle ładują tyle w 500+, przecież nie wyczarowali tych pieniędzy tylko je musieli skądś przesunąć. Koniunktura jest dobra to jeszcze to dźwigamy, niestety - zamiast korzystać i się rozwijać szybciej, inwestować to przejadamy, narazie największy podatek to inflacja ale kolejne „daniny” w drodze bo nie da się tak długo. Plan niesamowicie krótkowzroczny, jak
@tepiciel_absurdow: praktycznie rozmontowanie trojpodzialu wladzy co w zasadzie pozbawia obywatela ochrony przed obecna i przyszlymi wszystkimi wladzami. To jest problem strukturalny o ogromnej wadze.
Powiazana jest z nim opinia miedzynarodowa. Polska moze zaczac byc widziana jako bantustan, albo narazona na sankcje. Plus, jakos w ramach wstawania z kolan, bardzo ostatnio wszystkich lubimy ustawiac po katach, a nie mamy czym. W efekcie, o ile nominalnie mamy traktaty i sojusze, to prawdziwych sojusznikow,
@tepiciel_absurdow: wszystkie moje i Twoje poglady sa subiektywne.
Komu zabrali? De facto zatrzymali modernizacje np. wojska. A tam gszie nie zatrzymali, to laduja w WOT kosztem jednostek regularnych.
Doszly podatki bankowe, paliwowe, opoznienia w zwrotach vat. Dwa lata temu i karty i wyplaty z bankomatow byly za darmo. Juz nie wszystkie sa. Niby 50gr czy zlotowka przy kazdej wyplacie to nic, ale w ciagu roku troche sie uzbiera.
System vatowski MM
@slapdash dlatego chciałem cyferki, bo one są prawdziwe dla każdego

Co do kart i rachunków - przy określonych obrotach masz za darmo, poza tym to akurat jest skutek pozytywnych działań - niskie stopy, bo jest stabilnie, to bank zarabia na rachunkach
@tepiciel_absurdow: pare dni temu byl wpis ze zywnosc podrozala o 6procent. Oplata na paliwie 10gr. Itd, itd.
Szczerze to sam mozesz poszukac, jest rano, roboczy dzien, no troche mam wincyj na glowie :)
Poza tym, cyferki cyferkami, jest koniunktura na swiecie, wiec MOZE nie beda teraz miarodajne.
Ale uparcie powtarzam, skutki spoleczne moga byc duzo powazniejsze.