Wpis z mikrobloga

#zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła herbata w restauracji za 20 zł to jakiś absurd.

Coś we mnie wczoraj pękło. Byłem w sobotę i w niedzielę w dwóch restauracjach. W obu herbata kosztowała 20 zł. Czy to ja straciłem kontakt z rzeczywistością czy restauratorzy? Uprzedzając pytania:
- zwykła herbata, nawet bez dzbanuszka, tak żeby sobie móc zrobić dolewkę ;)
- bez żadnych miodów, konfitur, udziwnień, zwykła herbata szt. 1
- restauracje nie mieściły się we Wrocławskim rynku, tylko raczej na obrzeżach miasta (ul. Zwycięska)

Wspierałem restauratorów podczas covidu, generalnie lubię odwiedzać różne restauracje i poznawać nowe smaki. Ale to jest jakieś przegięcie. Dlaczego będąc na wakacjach na Teneryfie, Malcie czy Cyprze, herbata kosztuje 1-2 EUR a u nas blisko pieprzonych 5 EUR :/

To samo z kawą...
Chętnie poznam Wasze zdanie, bo może ja jestem w błędzie?
elzevir - #zalesie #gorzkiezale #januszebiznesu #wroclaw #gastronomia
TLDR: Zwykła he...

źródło: herbatka-z-cukrem-bez-cytrynki

Pobierz
  • 156
@elzevir: #!$%@?ąc od tego że #!$%@?ło restauratorów w polsce, #!$%@?ć ich wszystkich równo, szczególnie tych na regionach turystycznych.

To cenę sobie dają taką bo im zajmujesz miejsce pijąc herbatkę, bo dla nich potencjalnie tworzysz straty, bo akurat by mógł przyjść zamiast ciebie na twoje miejsce #!$%@? bogacz i zamówić całe menu od początku do końca. xd
  • 0
To cenę sobie dają taką bo im zajmujesz miejsce pijąc herbatkę


@Eremites: No właśnie za pierwszym razem byliśmy w 4 osoby, za drugim we 2 osoby. Braliśmy dania główne, desery, alkohole, więc raczej nie tworzyłem strat ;)