Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@slowiczak: jesteś z tamtej okolicy czy wpadłaś w odwiedziny do "Seniora"? :)
EDIT: dobra, stalknąłem Twoje konto i widzę, że lubisz takie opuszczone miejsca. Pytałem bo ten "pałacyk" jest bardzo mało znany i jest niemalże na końcu świata.
@zly_dzien: Koleżanka robiła pracę inżynierską na ten temat, stąd się dowiedziałam. Teraz robi magisterkę i również kontynuuje ten sam temat, a ona jest stamtąd.

Jest to spore założenie pałacowo-folwarczne, bo tam jest więcej budynków w ruinie w tym zespole.

Zainteresowałam się i tam pojechałam, robi wrażenie głównie przez swoją monumentalność.

Mam nadzieję, że kiedyś ktoś się znajdzie, kto zainteresuje się tym miejscem i będzie w stanie wspomóc jakoś finansowo. Bo aktualnie
@slowiczak: Szkoda właśnie, że na unijnych funduszach nikt tego nie ruszył - 10 km dalej w renowację barokowego kościoła i zakonu wpompowano kilka lat temu ogromne pieniądze, ale Różanka jest zbyt mało znana i zbyt daleka od cywilizacji by ktokolwiek się tym zainteresował. Ogólnie zespól jest w tak złym stanie, że ciężko sobie pewnie wyobrazić kasę którą trzeba by tam wyłożyć żeby to uratować - a potem zyski z takiej inwestycji
@zly_dzien: Koleżanka z architektury i robiła projekt renowacji na dyplomie i kolejnych obiektów z tego zespołu robi na magisterce. Wiem, że chce to jakoś ruszyć, obchnąć, żeby coś się tam działo. W tym obiekcie z bramą zaproponowała muzeum tkactwa, jak doborze pamiętam to z otwartymi salami do wynajęcia.

Zależy jaką nową funkcja zostałaby tam wprowadzona, jeśli coś, co by się sprzedawało, to byłyby zyski. Bo przecież o to chodzi w renowacjach,