Wpis z mikrobloga

@Issac: Bo takie ogniwa są wydajniejsze, mają dłuższą żywotność, mniej się nagrzewają, są mniejsze i lżejsze, długo mam wymieniać zalety Li-Po nad Li-Ion?

@nicniezgrublem: No właśnie też widzę właściwie tylko takie, biorąc pod uwagę moje kryteria. Ale na prawdę nie ma jakiś innych, markowych i bardziej 'prestiżowych' firm? Szczególnie, że ten jest zrobiony z plastiku, jest biały i bardzo kanciasty, co mi by akurat przeszkadzało
@Issac: Z wszystkąd, gdzie nie czytam to natykam się na takie info. Ekspertem nie jestem, ale wszystkie tego typu urządzenia lubią puchnąć, to samo jest z kondensatorami po jakimś czasie. A spalić to się nie spalą, bo od tego są układy zabezpieczające przed przegrzaniem. Ostatecznie jednak nic nie jest wieczne, ale z uwagi na przeznaczenie takiego urządzenia jakim jest powerbank to bardziej zależy mi na szybkości ładowania i możliwie najmniejszych jego
@lech1991
Mylisz sie bardzo. Roznica miedzy tym co uwazasz za polimerowe to glownie forma budowy.
18650 nie puchną, daja znacznie wieksze prady niz potrzeba do ladowania mobilnych urządzeń.
Pryzmatyczne ogniwa nie zabezpieczy zadna elektronika, jak ogniwo "uzna" ze czas na samo zaplon to uwierz ze potrafi pociagnac za soba domy.
@Issac: Pytasz się mnie dlaczego takie, to odpowiadam, co przeczytałem i dlaczego takie.
Nie mam zamiaru dyskutować, bo się po prostu nie znam - fakt jest taki, że zazwyczaj opinie się pokrywają: Li-Po > Li-Ion
A że zależy mi na tym, co pisałem wyżej, wybór taki a nie inny.
Poczytaj wiki, fora itd, jeśli chcesz, i kłóć się z nimi, nie ze mną ( )
@lech1991 Tłumaczę Ci dlaczego wyzszosc Lipo nad Liion nie daje Ci żadnego zysku, tylko same potencjalne straty.
Bez obrazy, ale czytaj ze zrozumieniem, bo ani z for nie wyniosles niczego, ani z moich wywodów...
@Issac:Ja nie czytam ze zrozumieniem, czy Ty?
Podkreślam więc raz jeszcze: daje mi zysk, w wadze i wymiarach power banku. A, jak już pisałem, na tym mi najbardziej zależy, z uwagi na przeznaczenie tego urządzenia.
Chyba że z tym też się nie zgadzasz?
@lech1991 Nie zgadzam sie.
Trzeba by porównywać juz konkretne modele powerbankow ich faktyczna pojemność (a nie teoretyczna) i efektowność przetwornic.
Dla Twoich rozważań mozna to skrócić do remisu, lub niezauwazalnej w praktyce różnicy.
Gęstość teoretyczna ogniw pryzmatycznych bierze sie z nierealnych porównań, zupelnie inaczej wyglada praktyka.
Na plus ze Lipo moga byc naprawde cienkie, ale wtedy MUST have to metalowa obudowa także!
@Issac: No nie wiem, jak mówiłem - kłócił się nie będę, nie znam się na tym. Jednak w przeważającej części forów i niezależnych rankingów (nie mówię tutaj o rankingach poszczególnych firm, gdzie zawsze wygrywa ich własne urządzenie) twierdzili, że tak właśnie jest.
Co do obudowy to się zgodzę - i to nie tylko przez wzgląd na bezpieczeństwo, ale samą estetykę i wytrzymałość. Niestety, ciężko znaleźć takie, które spełniają powyższe wymagania.
@Knightlord: Szczerze to już natknąłem się na ten powerbank, tylko w wersji 20000mAh, podejrzewam że i w tej wersji jest tylko jeden port QC i też tylko na wyjściu.

A co byś powiedział o RAVPower 20100mAh?
Tu chyba QC 3.0 in/out, tylko że jeden port (co w sumie nie jest czymś bardzo złym akurat dla mnie, rzadko się zdarza ładować 2 rzeczy naraz)