Wpis z mikrobloga

Czarny PR związków zawodowych zgotowany przez media zdaniem Rafała Wosia nie powinien nikogo dziwić. "Polskie (i nie tylko polskie) media wyrażają przecież opinie przedstawicieli wyższej klasy średniej, która o swoje interesy nie musi zabiegać podczas ulicznych marszów [...]. Umiejętności takich osób są zazwyczaj unikalne i dobrze wyceniane na rynku pracy, dlatego mogą oni zdać się na indywidualne negocjowanie płac. Pielęgniarka, nauczyciel, czy kasjer w supermarkecie, albo zwykły korporacyjny szaraczek takiego luksusu nie mają"

...

Społeczeństwo tak nauczono, że jak ktoś zarabia mało, to na pewno jest niewykształcony i to jego wina, bo się mało uczył. Mówią mu: "Każdy jest kowalem swojego losu, jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". W naszym kraju panuje przekonanie, że jak ktoś nie jest szefem firmy, to sam sobie winien, bo mógł się bardziej postarać. A życie nie jest takie czarno-białe - dodaje.

Marek Szymaniak - "Urobieni"

No i nie sposób się nie zgodzić że to głos wyższej klasy średniej przejęli ci, którzy powinni być żywotnie zainteresowani właśnie wzmacnianiem pracownika - czyli młode pryszczate kuce od Korwina. Pożyteczni idioci.
P.S. Zarabiam dużo powyżej średniej i jeśli komuś przyjdzie do głowy oskarżyć mnie o to, że zazdroszczę, bo nic nie umiem, to po napisaniu tej uwagi przyznaję sobie prawo do nazwania go idiotą i analfabetą.

#pracbaza #korposwiat
  • 3
No i nie sposób się nie zgodzić że to głos wyższej klasy średniej przejęli ci, którzy powinni być żywotnie zainteresowani właśnie wzmacnianiem pracownika - czyli młode pryszczate kuce od Korwina. Pożyteczni idioci.


@motaboy: No i dlaczego tak się stało? Jaką masz teorię na ten temat?
No i dlaczego tak się stało? Jaką masz teorię na ten temat?


@kult_cwaniaka: Osobiście uważam że to w większości pożyteczni idioci i "wannabe" kapitaliści. Z korwinizmu się w większości przypadków wyrasta jak z trądziku. Z postawy "Ja, Ja, Ja" już trudniej - tu są potrzebne zmiany systemowe ze strony państwa.